ČEZ BASKETBALL NYMBURK - UNIBON NOVÝ JIČÍN 86:85 (22:26, 44:49, 61:68, 80:80) po prodl.

Střelci: Simmons 20, Sokolovský 15, Lenzly 13, Nissim 12, Nečas 9, Pumprla 9, Benda 6, Slezák 2 - Channels 20, Muirhead 15, Šarovič 12, Pelikán 10, Jurečka 9, Pečiukas 8, Pandula 7, Šteffel 4,
Trojky: 25/8 - 25/7
Trestné hody: 34/26 - 21/14
Fauly: 21 - 33
Doskoky: 32 - 39
Ztráty: 12 - 20
Zisky: 13 - 11

Finálový duel začali lépe obhájci ligového prvenství, když jako první skončil v obroučce pokus Simmonse. Novojičínští však brzy skóre otočili a v páté minutě vedli již o pět bodů. Severomoravané hráli výborně a v průběhu úvodní desetiminutovky vedli 18:9. Nymburk ale v závěru dokázal skóre snížit a první čtvrtku tak prohrál o čtyři body - 22:26.

Úvod druhé periody patřil opět svěřencům kouče Cholevy, kteří zaznamenali šest bodů v řadě a poprvé v zápase vedli dvojciferným rozdílem - 22:32. Novojičínští vedli v průběhu druhé části až o 11 bodů, přesto šli do kabin pouze s pětibodovým náskokem - 44:49.

Po trojce Simmonse byli obhájci titulu po delší době bodově na dostřel - 50:53. Novojičínští ale opět zabrali a když skórovali Channels, Pečiukas, Jurečka a Pelikán, byl rozdíl opět dvouciferný - 56:68. V závěrečné minutě třetího dějství ale zaznamenal Lenzly pět bodů a vrátil Nymburk zpět do hry - 61:68.

Jeho spoluhráči se v závěrečné čtvrtině nevzdali a z novojičínského náskoku začali pomalu ukrajovat bod po bodu. Ačkoliv Nymburk po většinu utkání prohrával, tak v 35. minutě bylo srovnáno, když se prosadil Nissi. Stejný hráč dokonce otočil vývoj zápasu ve prospěch pozdějšího vítěze. Skóre se tahalo až do posledních vteřin. Rozhodnout mohl za stavu 80:78 Simmons, ale nedal a naopak v čase 39:51 srovnal po time-outu novojičínský Šarovič na 80:80.

V prodloužení příli bodů nepadlo. Šarovič nedokázal proměnit ani jeden trestný hod a do vedení se tak dostal zásluhou Nečase opět Nymburk. Jeho celek se v průběhu prodloužení dostal až do čtyřbodového náskoku, který už nepustil. Nový Jičín sice dokázal snížit na rozdíl jediného bodu, to však bylo z jeho strany vše a vítězem poháru se tak stal nakonec Nymburk, přestože po většinu střetnutí tahal za kratší konec.