Oba týmy vstoupily do zápasu vlažně, převládala dlouhá a opatrná rozehrávka. Byli to domácí, kteří začali postupně přidávat na důrazu, tím získali mírnou převahu, ale na vstřelení branky to v úvodní třetině nestačilo. I druhá třetina pokračovala v podobném duchu, Sokol měl více ze hry, byl schopen si vypracovávat brankové příležitosti, ale na góly se čekalo dál. Nejblíže k otevření skóre měl domácí Volkov, který pohotovou střelou trefil tyč. Až těsně před polovinou zápasu dostal domácí první útok Spartu pod tlak, v brankovišti se nejlépe zorientoval Vacík a jednoruč dopravil míček za záda jinak vynikajícího Dřízhala – 1:0. Vstřelená branka pardubické povzbudila a jejich tlak ještě zesílil, nepřibrzdilo je ani oslabení. Naopak v něm se šikovně uvolnil Bahník, předložil před prázdnou bránu Kunátovi, ale ten trefil tyč. Přesto se Kunát branky ve druhé třetině dočkal. Ve 39. minutě zavařil Spartě opět Vacík, jeho střela sice v síti neskočila, ale nejrychleji zareagoval Kunát a zblízka zvýšil na 2:0. Kdo čekal drtivý nápor pražanů v závěrečné třetině, mýlil se. Ti sice vysunuli obranu, ale nadále to byl Sokol, kdo si vypracovával nebezpečnější situace, ale ta koncovka… Až v 53. minutě se znovu opakovala situace, jako u předchozích gólů. Na palubovce byl první pardubický útok, jeho hráči předčili své protějšky v brankovišti Sparty a Kunát zvýšil už na 3:0. Tři minuty před koncem byl vyloučen domácí Veselý, hosté vylepšili svoji situaci odvoláním brankáře, dobývali branku jistého Paukrta a to se jim nakonec povedlo díky tečované střele Soukupa – 3:1. V posledních vteřinách Sokol drama nepřipustil, jenom tak podtrhl, že byl v tomto zápase lepším týmem a vynutil si rozhodující pátý zápas.

Další utkání 1. kolo  Play-down Fortuna extraligy

AC Sparta Praha - M&M reality Sokol Pardubice

5. zápas – pravděpodobně úterý, nebo středa 22(23).3.2011 od 20:00 (Arena Sparta)

M&M reality Sokol Pardubice - AC Sparta Praha   3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Sestava Sokola: Paukrt – Kosejk, Ďopan, Šťastný, Svoboda – Vacík, Kunát, Bahník, Veselý, Teichman, Brychta, Vichr, Junek, Libánský, Volkov

Branky a asistence Sokola:

• 30. Vacík (Bahník)            0:1
  • 39. Kunát (Vacík)            0:2
  • 53. Kunát (Bahník)            0:3

Branka a asistence Sparty:

• 59. Soukup (Bouša)            3:1

Diváků: 85, Střely na branku: 34:19, Vyloučení: 4:3, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Bartošek D., Bartošek M.

Stav série: 2:2