Sokol do utkání vlétl s velkým elánem, byl jasně lepším týmem, vytvořil si několik příležitostí skórovat, ale stále se ho držel neduh z minulého zápasu, tedy nepřesná koncovka. A tak se z ojedinělého protiútoku radovala Sparta. Culka poslal balónek do brankoviště, kde si počínal nejpohotověji a nejdůrazněji Moravec a skóroval. Domácím stačilo pouhých sedmnáct vteřin na vyrovnání. Brychta vystihl chybnou rozehrávku hostí, vyměnil si míček s Teichmanem a se štěstím ho dostal do sítě – 1:1.  Do konce první třetiny to byli pardubičtí, kteří měli více ze hry, skóre se však neměnilo.

Důležitý moment přišel ve 24. minutě, to hostující Pacan prošel pardubickou obranou jako nůž máslem, jeho střelu Paukrt ještě vyrazil, ale dobíhající Culka se dorážkou nemýlil a vrátil Spartě vedení. Od této chvíle byl duel naprosto vyrovnaný, Sokol byl možná o něco aktivnější, ale o to nebezpečnější byly sparťanské kontry. Před koncem prostřední části hry hrála Sparta přesilovou hru, domácí se dlouho aktivním přístupem úspěšně bránili, ale necelou půlminutku před vypršení trestu se přece jen prudkou ranou prosadil Skalička a poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Sparťané si pohodu přenesli i do začátku třetí třetiny, ve kterém prakticky rozhodli. Mezi střelce se zapsal ve 42. minutě Furch, chvíli po něm i Culka a rázem bylo skóre neveselých 1:5. Domácí hráči se sice snažili s utkáním něco udělat, důkazem budiž Bahníkova branka, ale nevyšla jim ani závěrečná power-play a tak se protentokrát, po výhře 6:2, radovali pražané.

Další utkání 1. kolo  Play-down Fortuna extraligy

M&M reality Sokol Pardubice - AC Sparta Praha

4. zápas - neděle 20.3.2011 od 12:00 (Nafukovací hala V Ráji – Dukla)

M&M reality Sokol Pardubice - AC Sparta Praha   2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

Sestava Sokola: Paukrt – Kosejk, Ďopan, Šťastný, Svoboda – Jelínek, Kunát, Bahník, Veselý, Teichman, Brychta, Vacík, Junek, Vichr, Volkov

• 60. Duchek (Dřízhal)            2:6

Diváků: 128, Střely na branku: 27:17, Vyloučení: 2:1, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Novák, Škaloud

Stav série: 1:2