Lucie se do České Miss 2011 přihlásila vůbec poprvé a přiznala, že postup do finále ji nesmírně překvapil. „Dostat se do finále České Miss byl můj obrovský sen a i když ten se mi už splnil, budu bojovat dále,“ uvedla 179 centimetrů vysoká brunetka.

V soutěžích krásy přitom Lucka není žádným nováčkem, svou první soutěž absolvovala už v 11 letech. „Na tuto soutěž jsem šla bez příprav, vyhrála ji a získala CD přehrávač,“ vrací se zpět k prvnímu úspěchu. Následovaly však mnohé další soutěže a řada dalších ocenění, „Ano, je jich více, tím nejcennějším je pro mě vítězství v soutěži iMiss 2008,“ přiznává Lucka s úsměvem.

Kromě učení na jarní maturitu se Lucie Klukavá v posledních týdnech věnuje právě přípravám na finále. „Žádné diety nedržím, snažím se jíst rozumně a pravidelně chodím do fitka,“ uvedla osmnáctiletá studentka gymnázia, která má společně s ostatními finalistkami za sebou také natáčení medailonků, reklamních spotů a řadu dalších příjemných povinností, jenž jsou spojeny s touto soutěží krásy.

Krásky rovněž absolvovaly desetidenní soustředění v Mexiku. „Tam jsme se s holkama blíže poznaly. Musím přiznat, že žádná nezdravá rivalita mezi námi nepanuje,“ usmívá se. Tvrdí, že její nejbližší okolí ji v rozhodnutí zúčastnit se České Miss 2011 od začátku podporovalo. „Všichni vědí, že dostat se do finále byl můj sen.“

I když má Lucie s modelingem bohaté zkušenosti, živit se jím nehodlá. „Moc mě baví, ale beru jej spíše jako koníček,“ dodává poněkud překvapivě. „V dalších letech bych chtěla především studovat, nejlépe práva a jazyky. Do důchodu se nemohu živit módními přehlídkami. Vím, že všechno jednou končí, takže modeling určitě ano, nicméně prioritou je pro mě vysoká škola,“ říká rozhodně.

Atraktivní brunetka však nesklízí úspěchy pouze v soutěžích krásy, má zkušenosti také s prací v neziskové organizaci. „Se studenty jsme založili občanské sdružení a začali podnikat. V loňském roce jsme byli vyhlášeni jako druhá nejlepší studentská firma v sektoru služeb a podnikání. Vydělané peníze jsme věnovali jedné nadaci z oblasti školství,“ přibližuje sympatický počin.

Její motto je: Jen to, čeho se sami vzdáme, je ztraceno. „Ano, tak přesně tohle mě vystihuje. Myslím si, že když má člověk pro něco předpoklady, snaží se a jde si za tím, může toho dosáhnout,“ vysvětluje.

A proč by si ji diváci měli zvolit za Českou Miss 2011? „Snad se budu líbit taková, jaká jsem a diváci mě podpoří. Chci bojovat i za Ostravu a velmi bych si přála v silné konkurenci uspět,“ říká Lucie, která bude mít v sobotním finále číslo 8.