Zápas začal poměrně vyrovnaně, brankáři na obou stranách se rozhodně nenudili, ale na první góly se čekalo až do 11. minuty. V ní nejprve Brychta vybojoval balónek u mantinelu, předložil ho „mezi kruhy“ Veselému a ten z první trefil přesně – 0:1. Jenže ještě v téže minutě se nechal vyloučit Šťastný a Sparta za pár vteřin přesilovku zužitkovala, to se prudkou ranou od mantinelu prosadil Skalička. Ve zbytku třetiny měli mírně navrch hráči Pardubic a svoji převahu dokázali vyjádřit i jednou brankou, když se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Junek a se štěstím překoval domácího gólmana.

V 5. minutě třetiny druhé zafungovala spolupráce prvního pardubického útoku, nahrával Veselý a skóroval Bahník – 1:3! Teprve tento stav vyburcoval Spartu zapnout na vyšší rychlostní stupeň a rázem byla lepším týmem. V polovině zápasu se přesnou střelou prosadil domácí Culka, a když ve 38. minutě skóroval z brankoviště Moravec, bylo vyrovnáno. Že Sokol nedá kůži lacino, potvrdil ještě do přestávky Jelínek, který vystihl chybnou rozehrávku pražanů a procedil balónek skrz Borákovi nohy do sítě.

Na začátku třetí části hry se dostal po pravém křídle do velmi dobré pozice Teichman a ač nadvakrát, tak byl úspěšný – 3:5. Sparta i nadále tlačila, Sokol se snažil hrozit z rychlých protiútoků a utkání gradovalo. Neuplynulo ani deset minut třetí třetiny a bylo vyrovnáno, když se dvakrát prosadil domácí Pacan. Nejblíže k vítězství v normální hrací době byli domácí především necelou minutku před vypršením šedesáté minuty, kdy Skalička orazítkoval tyč Paurktovi branky, ale ani z následného závaru neudeřilo a tak přišlo na řadu prodloužení. V 5. minutě nastavení opět zaúřadoval na pravém křídle Teichman, který bezchybnou přihrávkou našel Jelínka před brankou Sparty, ten nezaváhal a rozhodl – 5:6!

Radost Sokolů byla veliká a oprávněná, jedná se však pouze o první úspěšný krok ze tří nutných k záchraně ve Fortuna extralize.

Další utkání 1. kolo  Play-down Fortuna extraligy

AC Sparta Praha - M&M reality Sokol Pardubice

• 2. zápas - neděle 13.3.2011 od 16:30  (Arena Sparta Praha)
  • 3. zápas - sobota 19.3.2011 od 19:00 (Nafukovací hala V Ráji – Dukla)
  • případný 4. zápas - neděle 20.3.2011 od 12:00 (Nafukovací hala V Ráji – Dukla)

AC Sparta Praha - M&M reality Sokol Pardubice 5:6 po prodl. (1:2, 2:2, 2:1 – 0:1)

Sstava AC Sparta: Dřízhal, Borák - Ondrejička, Moravec, Pavlis, Furch, Soukup, Culka, Pacan, Skalička, Križko, Kiprov, Vrtiška, Bouša, Princ

Sestava Sokola: Paukrt – Kosejk, Ďopan, Šťastný, Svoboda – Veselý, Bahník, Brychta, Vacík, Jelínek, Teichman, Vichr, Junek, Janeček

• 65. Jelínek (Teichman)        5:6

Diváků: 70, Střely na branku:  55:37, Vyloučení: 0:2, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Sýkora, Dolanský

Stav série: 0:1