Třetinu hrůzy si pro domácí fanoušky připravili hráči Sokola. Uplynulo pouhých 84 vteřin hry, Chodov vedl 2:0 a ani se na to moc nenadřel. I nadále působili hráči Sokola nekoncentrovaně a bez důrazu, kupili další hloupé chyby v obraně a skóre ve prospěch hostí neustále narůstalo. Tečku za první třetinou udělal deset vteřin před jejím koncem Zozulák, který vymetl šibenici domácího brankáře Paukrta a zvýšil tak na 0:6!

Od prostřední třetiny začali domácí nasazovat pravidelně do hry tři útoky, mírně zatáhli obranný blok a jejich hra se začala zvedat. Ve 29. minutě sice ještě šťastným gólem zvyšoval na 7:0 Cepek, ale o půl minutky později už se pardubičtí dočkali. Brychta zatáhl míček na soupeřovu polovinu, křížnou přihrávkou našel Veselého a ten zavěsil – 1:7. Od této chvíle byl k vidění víceméně vyrovnaný florbal.

Ve 45. minutě Sokol předvedl perfektní rychlý protiútok, když míček putoval od Šťastného k Jelínkovi, ten narýsoval přihrávku na Junka, který snížil na 2:7. Poté přišly další slabší chvíle domácích, ve kterých pražané čtyřikrát během šesti minut skórovali. Tento úsek plný branek podpořil na druhé straně i domácí Volkov, který zužitkoval přihrávku Vacíka. Tečku za utkáním udělala dvojice V+V, když Vacík přenechal míček Vichrovi a ten parádní střelou o tyč uzavřel skóre na konečných 4:11.

Výše porážky je pro domácí možná krutá, ale vzhledem k výkonu, který podali v úvodní dvacetiminutovce, je naprosto zasloužená. Základní část končí, hned následující víkend pro Sokol začíná rozhodující fáze sezóny, tedy boje o záchranu v podobě play-down.

Další utkání sehrají florbalisté pardubického Sokola v rámci 1. kola Play-down Fortuna extraligy. Soupeř bude znám dnes ve večerních hodinách.

• 1 a 2. zápas série - 12. a 13.3.2011 na hřišti soupeře
  • 3 a 4. zápas série - 19. a 20.3.2011 Nafukovací hala V Ráji – Dukla

M&M reality Sokol Pardubice – TJ JM Chodov  4:11 (0:6, 1:1, 3:4)

Sestava Sokola: Paukrt (49. Vítek) – Kosejk, Vichr, Šťastný, Svoboda, Ďopan – Jelínek, Bahník, Brychta, Vacík, Teichman, Janeček, Veselý, Junek, Volkov

• 56. Zozulák (Vrána)            3:11

Diváků: 80, Střely na branku: 24:29, Vyloučení: 4:3, Využití: 0:2, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Gavlas, Mikula