Jak in formoval Martin Kasal, mluvčí hasičů Karlovarského kraje, o pomoc při pátrání po důchodci požádali policisté v sobotu večer také hasiče. Poplach byl vyhlášen jednotkám dobrovolných hasičů z Lázní Kynžvart a Dolního Žandova. Hasiči společně s policisty propátrali místa v okolí Lázní Kynžvart, kde se měl důchodce předtím procházet. Ve dvě hodiny v noci pátrání ukončili, starého muže bohužel nenašli.

V neděli v osm hodin ráno začalo pátrání po muži znovu. Policisté opět požádali hasiče o spolupráci. Do akce je od rána zapojené dobrovolné jednotky z Lázní Kynžvart, Dolního Žandova a Mnichova. Pátrání bude pokračovat celý den.

Podrobnosti o pohřešovaném Františku KŘÍŽOVI

  • nar. 12.prosince 1929
  • trvale bytem domov důchodců Lázně Kynžvart, ulice Polní 378
  • 170-180 cm vysoké hubené postavy
  • pod nosem má knír
  • naposledy měl na sobě oblečené šedé tepláky a tmavou košili.

"Pohřešovaný byl naposledy viděn kolem třičtvrtě na dvě odpoledne pracovnicí domova důchodců v prostorách domova. Pohřešovaný František KŘÍŽ, trpí Alzhaimrovou chorobou. Po muži pomáhají policistům pátrat také hasiči a společně prohledávají město a okolí," informoval por. Ing. Bc. Pavel Valenta z Krajského ředitelství Policie Karlovarského kraje.

V případě zjištění jakýchkoliv poznatků ke hledané osobě sdělte je prosím na nejbližším oddělení Policie České republiky nebo na telefonní linku 158.