NK Climax jako jediný klub přihlásil do soutěže tři formace. „C“ tým ve složení Ifka, Gargulák a dorostenci Tomek a Vala v tvrdé konkurenci ze základní skupiny nepostoupili, když prohrál s oběma budoucími finalisty, tedy s Karlovými Vary a Žatcem, a remizoval s Čelákovicemi a slovenskou Revúcou.

Lépe se dařilo formaci „B“ s Nezvalem, Novosadem a Vichtorou – ta začala remízou se Švýcary a porazila „B“ tým Karlových Varů s věhlasným obsazením Bláha, Kokštejn, Dvořák, dále prohrála s Modřicemi. Pak si ale postupové ambice zhatila porážkou od Českého Brodu. Vsetínský „A“ tým (Gebel, Perun, Zbrožek) prošel základní skupinou velice dobře, když porazil Čakovice, Šacung „B“ i Přerov, a v souboji o vítězství ve skupině remizoval s DPMK Košice (resp. reprezentační trojkou Slovenska Makara, Ižol, M. Perun), a protože ty ztratily set s Čakovicemi, šel z prvního místa právě Climax. Ve čtvrtfinále prošli Vsetínští krizí, když jim zle zatápěl Košický „B“ tým. S divokým výsledkem 3:11, 11:4 a 14:12 se mezi nejlepší čtyřku kvalifikoval Climax.

Semifinále s Karlovými Vary, v jejichž sestavě hrál reprezentant Vanke, se pro Vsetín vyvíjelo slibně, neustále vedl, ale v koncovce podlehl 10:12. Druhý set Karlovarští zvládli výborně a s výsledkem 11:7 poslali Climax do utkání o třetí místo. Tam po velké bitvě 7:11, 11:8 a 9:11 odešli Vsetínští poraženi a se smíšenými pocity – mohl je těšit důstojný výsledek i kvalita hry, cítili ale zklamání z prohraných vyrovnaných závěrečných zápasů a hrubé chyby rozhodčího při posledním míči zápasu o třetí místo, který je stál medaili. „Přerovský turnaj lze hodnotit z hlediska NK Climax jako úspěšný, protože první formace se prosadila mezi nejužší špičku a další dvě v některých případech uhrály i dobré výsledky proti soupeřům z extraligy,“ uvedl šéf vsetínského klubu Vít Zgarba.