V kategorii hereček se v popředí hned dvakrát objevuje jméno Aleny Antalové za výkony v rolích Mary Poppins (34. hlasů - 2. místo) a Dolly Leviové (33 hlasů - 3. místo). Ve výsledkovém pořadí nechybí ani jména dalších alternací „Mary“: Radka Coufalová získala 28 hlasů (5. místo) a Johana Gazdíková 19 hlasů (15. místo). Ivana Skálová za ztvárnění role Ireny Molloyové v muzikálu Hello, Dolly! obdržela 24 hlasů, což jí přineslo celkové 8. místo.

Pocta za nejlepší mužský herecký výkon dle výsledků ankety, tedy 1. místo, patří Dušanu Vitázkovi za ztvárnění role Berta v muzikálu Mary Poppins (38 hlasů). 5. místo obsadil Aleš Slanina jako Kornelius Hackel v muzikálu Hello, Dolly! Výkon Petra Štěpána (postava Krále) v inscenaci Becket zaujal 20 respondentů ankety (13. místo v kategorii). 18 hlasů (16. místo) získali Michal Isteník (za ztvárnění titulní role v Muchově epopeji) a Igor Ondříček (Horác Vandergelder v Hello, Dolly!).

V pořadí hereckých kategorií se dále objevují jména Hany Holišové (Dokonalá svatba, Nahá múza), Lenky Janíkové (Škola základ života), Ivany Vaňkové (Hello, Dolly!), Markéty Sedláčkové (Nahá múza), Petra Gazdíka (Becket), Denny Ratajského (Mary Poppins), Lukáše Vlčka (Nahá múza), Milana Němce a Petra Štěpána (Dokonalá svatba), Vojtěcha Blahuty (Hello, Dolly!) a Erika Parduse (Blbec k večeři).

První příčky kategorie o jiný umělecký počin také patří tvůrcům inscenací Městského divadla Brno. Stejně jako v divácké anketě Křídla i zde účastníky ankety nejvíce zaujala práce kostýmní výtvarnice Andrey Kučerové. Patří jí prvenství za kostýmy k inscenaci Ptákoviny podle Aristofana (27 hlasů). Na druhé místo hlasy vynesly scénické řešení inscenace Mary Poppins, kterou podle originálu připravil Petr Hloušek. O třetí místo se dále dělí choreografický počin Lucie Holánkové a Denny Ratajského (opět se týká muzikálu Mary Poppins), pátá je choreografie, kterou pro muzikál Hello, Dolly! připravil Gustav Skála. V pořadí se dále objevují Roman Šolc za kostýmy pro muzikál Hello, Dolly!, Jiří Josek za překlad Mary Poppins, Christopher Weyers za scénografii k Ptákovinám podle Aristofana, Aleš Březina za hudbu k Muchově epopeji, Zdenek Merta za hudbu k Nahé múze, Šimon Caban za scénu k Muchově epopeji, opět Andrea Kučerová za kostýmy k Mary Poppins nebo Aneta Majerová za choreografii, přesněji za pohybovou stránku inscenace Ptákoviny podle Aristofana.

Městské divadlo Brno obhájilo také svou pozici v kategorii o nejoblíbenější divadlo roku. I za rok 2010 obsadilo 1. místo – v celorepublikové konkurenci.

Anketa disponuje i možností vyjádřit se kriticky k práci divadel či různým nešvarům. Městskému divadlu Brno byla vytýkána nemožnost on-line rezervace vstupenek, která je v mnoha divadlech běžným standardem. (elektronický systém prodeje vstupenek bude v MdB zprovozněn v nadcházejících dnech - pozn. divadla)

Velkou výroční anketu uspořádal portál i-divadlo.cz již po sedmé. Do každé kategorie mohli její účastníci uvést až pět nominací. Svými tipy do ankety přispívali především běžní diváci, pouze část hlasů patří redaktorům a spolupracovníkům portálu nebo vybraným profesionálním publicistům, kteří byli pro účast v anketě také osloveni.

Organizátoři ankety si přejí, aby v této anketě body a pořadí nebyly tím nejdůležitějším... Ambicí rovněž není porovnávání výsledků s odbornými či profesními anketami.