Severočeši byli před sezonou mnohými pasováni za černého koně soutěže, pouhá dvě kola před koncem její dlouhodobé části se ale ocitli v podobné roli jako jejich táborský hostitel. V současné době sice okupují kýženou dvanáctou příčku zaručující vpád do vyřazovacích bojů, ale případné neúspěchy v posledních dvou utkáních je mohou klidně zapsat na listinu účastníků prvoligové baráže. Na současné nejistotě kadaňského mužstva se výrazně podepsaly jeho výsledky z posledních odehraných zápasů skupiny B. Ze šesti utkání vytěžili jen tři body za domácí výhru 3:1 nad Vrchlabím, v ostatních pěti vyšli bodově naprázdno. Není proto divu, že hosté vnímají sobotní střetnutí na jihu Čech jako Zápas sezony. „V Táboře musíme uspět, i kdybychom měl puk sežrat,“ vystihl situaci útočník Jiří Charousek na stránkách serveru hokej.cz.

Podobně jako v měnícím se pořadí nadstavbové skupiny B panoval čilý ruch i v kádru Kadaně. S lednovou uzávěrkou přestupů odložila černožlutý dres pětice chomutovských hostů a vrátila se do ambiciózního domovského týmu. Opačným směrem se znovu stěhovali útočníci Novák a Mužík. Slabší proud hráčských rošád rozvířil i hladinu mezi Kadaní a druholigovým Kláštercem nad Ohří.

Napětí dostupuje vrcholu také v myslích a přípravách táborských hokejistů. Středeční porážka 2:4 ve Vrchlabí zavěsila pověstný Damoklův meč jen těsně nad jejich hlavy. Navzdory nesmírně těžké situaci ale stále není důvod k přehnané panice. Mužstvo HC Tábor má nadále svůj osud ve vlastních rukách, a přestože bude s napětím sledovat výsledky svých konkurentů, není na nich vyloženě závislé. To však zůstane v platnosti pouze v případě, že poprvé v této sezoně svého neoblíbeného kadaňského protivníka udolá a Chrudim doma podlehne Vrchlabí. Jakýkoliv jiný vývoj přenese napětí až do pondělní nadstavbové derniéry, ve které si to táborský celek namíří do Třebíče. „Čekají nás zápasy o všechno. Jestli chceme uspět, musíme hrát na sto dvacet procent a padat na ledě po hubě,“ mobilizuje táborské šiky pro klíčové boje útočník Jakub Krätzer.  

Jihočechům se bohužel nevyhýbají problémy ani v době, kdy jsou nejméně vítány. Hned několik hráčů už tak úzkého kádru bojuje se zdravotními obtížemi a nad jejich startem se vznášejí velké otazníky. Trenéru Arpádu Györimu se naopak znovu hlásil na tréninku uzdravený obránce Jan Koktan.

Pohled do kroniky letošní sezony příliš optimismu do domácích řad nevnáší. Táborský celek prohrál s Kadaní všechny tři dosavadní sezonní duely – doma vyfasoval ostudný debakl 1:8, z ledu Severočechů si přivezl porážky 4:7 a 0:3. Tyto výsledky dokazují, jak nepříjemný je pro táborské reprezentanty styl soupeře.

Hokejové zvony v Táboře dnes prostě bijí na poplach. Na ledě místní arény se od 18 hodin rozhoří možná klíčová sezonní bitva. Domácí hokejisté se postaví proti bojovníkům z královského města Kadaně do první linie. Možná stejně jako na své odhodlání a schopnosti budou však spoléhat na přínos tradičních „záloh“; fanoušci svůj tým v této mimořádně spletité sezoně už několikrát podrželi nad hladinou. Pomohou mu i tentokrát?