Rozhovor s Dívkou roku 2010 Terezií Vašutovou

Jak Tě napadlo přihlásit se do soutěže Dívka roku?

Chtěla jsem vždy poznat, co taková soutěž obnáší. Byla to tedy hlavně má velká zvědavost. Navíc jsem chtěla nasbírat pár základních zkušeností a vyzkoušet, jaké je to být modelkou.

Můžeš nám popsat, jak ses probojovala až do celorepublikového finále?

Musím říct, že je to především o štěstí a hlavně o volné disciplíně, kterou zde předvedete. Musíte zaujmout porotu a něčím se lišit od ostatních dívek.

S jakým cílem jsi šla do soutěže, popř. co jsi od ní očekávala?

Můj cíl byl jasný, a to zvítězit a získat titul Dívka roku 2010 (směje se). Mé očekávání bylo především poznat zákulisí soutěží krásy, jak už jsem se zmiňovala v předešlé otázce. Také jsem se těšila na nové tváře a nezapomenutelné zážitky, které tato soutěž nabízí.

Probíhala u Tebe nějak speciálně příprava na finále?

Nedá se říct přímo speciální, ale nějaké přípravy z mé strany rozhodně byly. Především jsem pilovala volnou disciplínu. Také jsem navštěvovala kurz agentury Nataly Models pro začínající modelky, kde mě naučili chodit na vysokých podpatcích, což bylo přínosem, neboť právě jednou z disciplín byla módní přehlídka. Párkrát jsem si taky zašla zacvičit aerobik.

Které z disciplín ses bála a kterou jsi naopak považovala za svoji silnou stránku?

Každá disciplína byla něčím jiná a zajímavá, o to víc jsem chtěla, aby můj konečný výsledek byl perfektní, i když tomu ne vždy tak bylo. Pro mě samotnou byl ovšem náročný právě rozhovor a myslím, že i pro spoustu dalších dívek. Není vůbec jednoduché mluvit před sálem plných lidí a porotou něco rozumného, co má hlavu a patu. V tu chvíli ale jen málo kdo nad tím přemýšlí, důležité je reagovat a nenechat se zaskočit otázkami moderátora. Opakem byla volná disciplína, kterou jsem si naprosto užila i s menší ztrátou hlasivek. Také mě moc bavil aerobik, u kterého jsme se s holkama vyřádily.

Na co nejraději z celé soutěže vzpomínáš, resp. nač určitě jen tak brzo nezapomeneš?

Nikdy nezapomenu na celý tým lidí, který se tam o nás staral! Bylo to úžasné! Nikdy jsme se nenudily, vždy jsme měly připravený zábavný a neopakovatelný program. Překvapilo mě hraní golfu. V podstatě je to velmi přirozený pohyb v krásně upraveném prostředí. Také nesmím opomenout návštěvu Středověké krčmy v Dětenicích, kde jsme si zatančily na stolech za doprovodu fakírů, šermířů a Jacka Sparrowa – vše s drsnou staročeskou mluvou.

Ve finále jsi měla možnost setkat se s mnoha známými osobnostmi, je mezi nimi někdo koho sis oblíbila?

Ano, to rozhodně je. Měla jsem možnost potkat vítězku soutěže Miss České republiky 2010 Jitku Válkovou, která je moc hodná a skromná slečna, přesto že je tak úspěšná! Také moc ráda vzpomínám na herečku Milušku Bittnerovou, zářila pozitivní energií, kterou na nás svým úsměvem přenášela. Navíc nám všem bez rozdílu fandila.

Máš nějakou oblíbenou Miss, která je pro Tebe vzorem?

Mám, je to Miss World Taťána Kuchařová, která je nejenom krásná, ale také velmi chytrá, osobitá a dokázala se prosadit nejen doma, ale i ve světě.

Jaké jsou Tvé plány do budoucna?

Chtěla bych se i nadále věnovat zpěvu, divadlu, modelingu a zabojovat v dalších soutěžích krásy, které posouvají mé možnosti a zkušenosti dopředu.

Co na Tvůj úspěch říkala rodina a kamarádi?

Spousta přátel mi psala na týdenní soustředění sms a držela palce, tak jako moje celá rodina. Po návratu jsem musela vyprávět zážitky a dojmy. Musím říct, že radost byla veliká a upřímná. Jsem ráda, že mám kolem sebe lidi, kterým mohu důvěřovat a kteří mě podporují.

Máš nějakou radu pro dívky, které se letos chtějí soutěže zúčastnit?

Zůstaňte samy sebou, buďte přirozené a zvolte si vhodnou volnou disciplínu, která vás odliší od ostatních dívek. Užívejte si nových přátelství, možností a zkušeností. A pokud neuspějete, nebuďte smutné, protože žádná příležitost není jediná, vždy je možnost druhé šance.

Děkuji za rozhovor.

Na závěr - Pokud Vás dojmy Terezie zaujaly, je Vám 13-15let a chcete se stát Dívkou roku 2011, určitě neváhejte. Přihlášku najdete na stránkách www.divkaroku.cz . Vyplněnou ji zašlete na e-mail info@natalymodels.cz do 12. února 2011. Základní kolo pro Ostravu a okolí proběhne 26. 2. v 19 hodin v DK Akord v Ostravě – Zábřehu a bude veřejnosti přístupné.