Pohoda se do jejich kabiny znovu nastěhovala v minulém týdnu s návratem na domácí led – ve středečním duelu porazili devátou Třebíč 4:2. O tři dny později si přivezli z Benátek nad Jizerou dvoubodové vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

 Závěr přestupního období s kádrem Vrchlabí pořádně zatřásl. Už proti Benátkám naskočil do hry zkušený Marek Zadina, který trávil drtivou část tohoto ročníku v druholigovém Nymburce. Střídavé starty ve vrchlabském dresu má vyřízeno mladoboleslavské kvarteto Lenc, Loskot, Dudáš a Čížek, z Pardubic jsou připraveni na krkonošskou misi mladíci Kousal s Radilem a k dispozici je v případě potřeby i mostecký forvard Tauš. Řada stálých členů sezónního kádru Vrchlabí naopak po skončení sezony vypomůže jiných klubům. Někteří z nich se dokonce mohou objevit v dresech extraligových mužstev. Pácal s Hubáčkem si případně opepří sezonu působením v Pardubicích, Becka si pojistilo Kladno a služeb Matějíčka s Látalem je oprávněna využít pražská Sparta.

 V táborském týmu nebylo ani zdaleka tak živo (viz. samostatný článek), což je vzhledem k jeho aktuální složité situaci spíše pozitivním zjištěním. Na severu Čech pokračuje pro mužstvo HC nelítostný souboj o odvrácení barážové hrozby a každý bodový zisk by byl pro jeho hráče nesmírně cenným počinem. V paralelně hraném střetnutí si to totiž rozdají další ohrožené celky Litoměřic a Chrudimi, a je proto jasné, že minimálně jeden z těchto týmů si svou roli ve vrcholící bitvě nepříjemně zkomplikuje.

 Ve středeční táborské výpravě se zřejmě objeví i zkušený obránce Kotaška, který může „svému“ Táboru pomoci i v dalších dvou střetnutích s Kadaní a v Třebíči. Otazníky se zatím vznášejí nad startem pelhřimovského beka Rašnera, případně i dalšího obránce Koktana, který v minulých dnech bojoval s nemocí. Do útočné vazby Jihočechů se po dvouzápasové absenci vrací rychlík Nedorost.

 V dosavadní vzájemné bilanci obou týmů jsou zatím o krok vpřed reprezentanti Krakonošova panství. V říjnovém utkání sice prohráli na táborském ledě 1:2 v prodloužení, doma ale pokořili „Kohouty“ jednoznačným výsledkem 4:0. Ve třetím vzájemném střetnutí této sezony bralo Vrchlabí znovu dva body; v Táboře vedlo už 3:0, domácí celek ale dokázal srovnat krok a nakonec podlehl svému soupeři až v samostatných nájezdech.