Jak informovala Ing. Mgr. Lucie Petříčková z oddělení vnějších vztahů města Kopřivnice, soutěž je jednou z prvních aktivit dlouhodobého projektu, jehož cílem je vytvoření centra města dle přání a požadavků Kopřivničanů. „Chceme, aby nám lidé sami řekli, kterou část centrální zóny máme upravit jako první a co by v ní nemělo chybět. Z toho důvodu plánujeme v horizontu několika následujících měsíců řadu veřejných projednávání, soutěží, výstav, besed, anketu či tvůrčí dílnu pro mladé architekty. Výstava dětských prací má na celý projekt upozornit,“ objasnil smysl nové radniční expozice starosta Josef Jalůvka.

Do soutěže se přihlásilo šest škol, jejichž žáci předložili více než padesát plošných i prostorových děl. O vítězích jednotlivých kategorií rozhodovala pětičlenná porota, v níž byli zástupci města a nezávislí učitelé výtvarné výchovy. „Všechny práce jsou zajímavé - některé jsou hezky zpracované a jiné jsou v ledasčem inspirativní,“ uvedla jedna z porotkyň Vendula Sopúchová. Že bylo těžké vybrat vítěze dokazuje skutečnost, že v kategorii kolektivních prostorových prací byla nakonec kvůli rovnosti hlasů vyhlášena dvě první místa.

Ačkoliv porota už vítěze vybrala, své favority můžete podpořit také Vy! Po celou dobu výstavy bude ve vestibulu připravena schránka, do níž mohou lidé vhazovat hlasovací lístky s čísly obrázků, které se jim nejvíce líbí. O tom, kdo získá cenu veřejnosti bude rozhodnuto po ukončení výstavy 28. února 2011.