Fanoušci hostujícího Stadionu prožívají velmi napínavé období. Ještě před týdnem propadali mohutné euforii poté, co jejich tým vyhrál pět utkání v řadě za tři body a usadil se na pozicích zaručujících účast v předkole play-off. Program uplynulého týdne ale vrátil litoměřickou hokejovou obec zpět na pozici, jež probouzí obavy z účasti v nevyzpytatelné baráži. Před sedmi dny prohráli Severočeši v Třebíči 1:4, ve středu pak podlehli na domácím ledě Benátkám nad Jizerou 3:5. Hlavním katem domácích ambicí se stal vytáhlý forvard Urban, který přispěl k benátecké výhře třemi góly. Litoměřicím naopak tentokrát nepomohla ani přítomnost zkušeného gólmana Salfického a litvínovských pendlů Guly, Stříteského a Bojera.

Táborští hráči mají za sebou veledůležité střetnutí v Chrudimi, ve kterém si přilepšili bodem za porážku 1:2 po samostatných nájezdech. Tento výsledek nastěhoval do jejich kabiny určitou dávku spokojenosti mísící se s nejistotou, zda-li bude získaný bod dostatečným zabezpečením pro zbylá čtyři kola. V současné době má celek HC pětibodový náskok před svým středečním hostitelem, jeden bod pak ztrácí na sobotního soupeře z Litoměřic.

V bilanci vzájemných zápasů této sezony mají zatím navrch hráči od Labe; v základní části si oba soupeři vyměnili dvoubodová vítězství po samostatných nájezdech, první duel ve druhé osmičce ale ovládli Litoměřičtí, kteří zvítězili přesvědčivě 6:2.

Velkou neznámou je sestava táborského týmu pro sobotní střetnutí. Platí to především pro složení defenzívy. V Chrudimi po delší době nastoupil hráč českobudějovického extraligového kádru Ivo Kotaška, a také dvojice pelhřimovských pomocníků Adam Rašner a Michal Roháčik. Posledně jmenovaný se však v průběhu utkání zranil, zápas nedohrál a nenastoupil ani ve čtvrtečním druholigovém duelu svého Spartaku proti Jindřichovu Hradci. Nad startem alespoň některého z těchto jmenovaných beků v zápase s Litoměřicemi se vznášejí velké otazníky. Co se týče domácí útočné vazby, ta v posledních dnech postrádala „jen“ nemocného rychlíka Davida Nedorosta.

Na jednu velmi účinnou zbraň se však táborští hokejisté spolehnout mohou. Je jí pomoc fanoušků, kteří před týdnem vytvořili při derby s Pískem skutečně vynikající atmosféru. „Bylo by perfektní, kdyby nám stejně pomohli i v tomhle důležitém duelu,“ přeje si před soubojem s Litoměřicemi brankář Jakub Čech, a s ním i celý táborský tým.

Dodejme, že poprvé na domácím stadionu bude plnit roli hlavního kouče mužstva Arpád Györi (v Chrudimi spolupracoval na lavičce s extrenérem týmu Jaroslavem Pařízkem). Dočká se v ní se svým týmem potřebného bodového zisku?