Z táborského okresu to byly ZŠ Mikuláše z Husi Tábor a ZŠ Zborovská Tábor, z českobudějovického ZŠ Dubné, ze strakonického ZŠ Strakonice, z jindřichohradeckého ZŠ Kunžak, z českokrumlovského ZŠ Český Krumlov a z píseckého kluci ze ZŠ Chyšky.

Krajské kolo se hrálo systémem "každý s každým" 1x10 minut hrubého času. Vítězné družstvo píseckého okresního kola, ZŠ Chyšky, hrálo v krajském kole v této sestavě:

Miroslav Pešička (brankář ) - Patrik Žiga, Rostislav Januš, Vít Strouhal, Lukáš Prášek, Martin Krause, Filip Procházka, Vladimír Šimák, Vojtěch Petřík a Radim Holík.

Chlapci z Čertovy hrbatiny svůj okres, svou školu a obec reprezentovali na výbornou, když ještě do svého posledního utkání stále měli šanci na celkové prvenství a tím i postup. V posledním zápase s chlapci ze ZŠ Kunžak však neměli štěstí, neproměňovali vyložené gólové šance a soupeř je potrestal rychlými brejky. Přesto však vybojovali druhé místo, získali krásné stříbrné medaile a diplom.

A zde jsou jejich jednotlivé zápasy odehrané v krajském kole:

ZŠ Chyšky - ZŠ Mikuláše z Husi Tábor 1:1

V úvodním utkání si chyšečtí kluci vypracovali úvodní dvě šance, gólem však skončila až střela Lukáše Práška. V dalším průběhu se zápas vyrovnal a táborští kluci vyrovnali na 1:1.

ZŠ Chyšky - ZŠ Kaplice 2:0

Druhý zápas nezačali kluci z Chyšek dobře, když byl nejprve vyloučen Patrik Žiga za hru na zemi. Paradoxně však v oslabení chyšecký Vít Strouhal vstřelil první gól. Vzápětí byl vyloučen chyšecký Lukáš Prášek za bránění brankáře a Chyšky hrály jen ve třech. I přes toto dvojnásobné oslabení se podařilo Patriku Žigovi, nečekanou střelou z půlky hřiště, vstřelit druhou a rázem Chyšky šly do dvojnásobného vedení. V dalším průběhu se již nepodařilo nikomu skórovat.

ZŠ Chyšky - ZŠ Zborovská Tábor 1:1

V třetím utkání nastoupily Chyšky proti největšímu favoritu turnaje. Táborští šli do vedení, další průběh zápasu však byl vyrovnaný a Rostislav Januš zajistil Chyškám remízový bod.

ZŠ Chyšky - ZŠ Strakonice 2:1

Chyšečtí zaspali úvod utkání a soupeř šel již po 15 sec. do vedení. Kluci z Chyšek se probudili a Vít Strouhal dvěma góly otočil skóre zápasu. Tímto vítězstvím si již kluci zajistili medailové umístění.

ZŠ Chyšky - ZŠ Dubné 1:1

V tomto zápase nastupovali chyšečtí proti nejslabšímu družstvu. Převaha byla znát, Rostislav Januš vstřelil úvodní gól, ale další vyložené gólovky zůstaly neproměněné. To se stalo pro Chyšky osudné a soupeř srovnal střelou z ojedinělé akce.

Tento výsledek již Chyškám zajišťoval stříbrné medaile.

ZŠ Chyšky - ZŠ Kunžak 0:3

Ve svém závěrečném utkání stále měly Chyšky naději na celkové prvenství. Musely by však porazit kluky z Kunžaku ( to měla být tutovka ) a v následujícím utkání museli kluci ze ZŠ Zborovská Tábor prohrát s kaplickou školou.

Chlapci šli za svým vítězstvím, střely míjely branku Kunžaku, ale nikdo se nemohl trefit. Soupeř "zabetonoval" svou obranu a po střelách Januše a Petříka, které se odrazily od obrany, Kunžak z rychlých brejků skóroval. I stav 0:2 však mohli chyšečtí otočit, Prášek šel sám na brankáře a těsně přestřelil, vzápětí dokonce trojice chyšeckých hráčů šla na soupeřova gólmana, ale opět nic. Nevyužity zůstaly i další gólovky a tak Kunžak vstřelil třetí branku po chybě chyšeckého brankáře.

Pro Chyšky tak zůstaly "jen" stříbrné medaile.

A zde jsou jednotlivé zápasy turnaje:

ZŠ Zborovská Tábor - ZŠ Chyšky 1:1, - ZŠ Strakonice3:1, - ZŠ Kaplice 0:0, - ZŠ Kunžak 2:0, - ZŠ Mikuláše z Husi Tábor 1:0, - ZŠ Dubné 4:1

ZŠ Chyšky - ZŠ Strakonice 2:1, - ZŠ Kaplice 2:0, - ZŠ Kunžak 0:3, - ZŠ Mikuláše z Husi Tábor 1:1, - ZŠ Dubné 1:1

ZŠ Strakonice - ZŠ Kaplice 1:0, - ZŠ Kunžak 2:0, - ZŠ Mikuláše z Husi Tábor 1:3, - ZŠ Dubné 2:1

ZŠ Kaplice - ZŠ Kunžak 2:2, - ZŠ Mikuláše z Husi Tábor 3:0, - ZŠ Dubné 2:0

ZŠ Kunžak - ZŠ Mikuláše z Husi Tábor 2:0, - ZŠ Dubné 0:0

ZŠ Mikuláše z Husi Tábor - ZŠ Dubné 2:0

Celkové pořadí krajského kola:

  1. ZŠ Zborovská Tábor 6 4 2 0  11:3  10 bodů
  2. ZŠ Chyšky 6 2 3 1  7:7  7 bodů
  3. ZŠ Strakonice 6 3 0 3  8:9  6 bodů
  4. ZŠ Kaplice 6 2 2 2  7:5  6 bodů
  5. ZŠ Kunžak 6 2 2 2  7:6  6 bodů
  6. ZŠ Mikuláše z Husi Tábor 6 2 1 3  6:8  5 bodů
  7. ZŠ Dubné 6 0 2 4  3:11  2 body

O pořadí družstev na 3.-5. místě rozhodla, při stejném počtu bodů, tabulka ze vzájemných zápasů a ty měly nejlepší ZŠ Strakonice.

Do kvalifikace na republikový přebor, který se uskuteční již v pátek 28.1.2011 v Plzni, postoupili kluci ZŠ Zborovská Tábor.