Jako by nástrah a úskalí této prvoligové sezony nebylo stále dost…!

Mohutný vír nepříjemných událostí a posledních nepříznivých výsledků strhl táborské mužstvo až na okraj barážové propasti a od úplného pádu ho v současné době dělí už jen čtyři body. Každý další neúspěch může mít pro hráče od Jordánu velmi bolestné následky.

Před úvodním buly zápasu s Benátkami se táborský celek topí v moři nejasností

Po nedávných odchodech několika hráčů se kádr Jihočechů rapidně zúžil a potíže se skladbou zápasové sestavy zmohutněly. Vítanou pomocí se stal návrat obránce Lukáče, a také avizovaná výpomoc pelhřimovských opor. Právě nad jejich případným využitím pro středeční duel se ale vznáší otazník, neboť pokračuje i druhá liga a Pelhřimov se ve stejném termínu střetne s Kutnou Horou. Ještě větším problémem je lavina zdravotních potíží, která zavalila táborskou šatnu. V kádru „Kohoutů“ si vybírá svou daň vlna onemocnění, někteří další válčí se zraněními, a tak je start několika hráčů vážně ohrožen. S jistotou nebude do utkání připraven zkušený forvard Ivan Padělek, kterého dlouhodobě sužují problémy se zády. Suma sumárum – kádr domácího týmu se před důležitým střetnutím ocitl v mimořádně svízelné situaci. Jasným paprskem v šedi starostí je naopak jedna velmi potěšitelná zvěst – do mužstva se znovu zařadil ostřílený slovenský útočník Jaroslav Török.

Mužstvo od Jizery přijede do Tábora s jasným cílem odčinit sobotní domácí porážku

Benátky prohrály s posledním Pískem v poměru 2:3. Po ní se v jeho šatně rázem rozlily obavy o vytouženou účast v předkole play-off – třinácté Litoměřice totiž svůj poslední zápas zvládly a na dvanácté Středočechy se bodově dotáhly. Sedm kol před koncem nadstavby bude mít pro hráče Benátek každý bod cenu zlatého valounu.

V týmové produktivitě zatím nechává všechny své spoluhráče daleko za zády dvoumetrový útočník Tomáš Urban

Ten posbíral už 39 bodů za 19 gólů a stejný počet asistencí. Jeho nejbližším pronásledovatelem je písecký odchovanec sloužící Liberci Petr Kica – na kontě má 7 branek a 10 gólových přihrávek. V brance benáteckého týmu se v duelu s Pískem objevil Michal Nedvídek, nejvíce odchytáno má však letos jeho zkušenější parťák Jiří Stejskal. Tým úzce spolupracující s Libercem ovšem využívá také služeb obrovitého Bílého Tygra a bývalého mládežnického reprezentanta Tomáše Vošvrdy.

 VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V základní části soutěže tahali Táborští za kratší konec provazu, když u Jizery podlehli tradičními soupeři 2:4 a doma 2:3. Úvodní nadstavbové měření sil jim však vyšlo na výbornou a odvezli si z promrzlé haly Benátek vítězství 2:1. Podobný výsledek by byl tentokrát pro celek Tábora darem z hokejových nebes…