Zahájili je vítězstvím 3:0 nad Chrudimí, z dalších tří utkání ale vytěžili jediný bod; v Litoměřicích prohráli 2:3 po samostatných nájezdech, Vrchlabí doma podlehli 1:2 a následně si dojeli pro porážku 4:6 do Kadaně. V tomto týdnu si však soubor trenéra Kamila Pokorného znovu naskočil na vítěznou vlnu, když v pondělí přehrál Písek (3:2) a o dva dny později udolal v samostatných nájezdech Benátky nad Jizerou (4:3).

V kádru Horácké Slávie bylo v posledních dnech nebývale živo. Trenéři Pokorný a Novák se rozloučili s nejproduktivnějším útočníkem svého týmu Petrem Obdržálkem (14 gólů + 15 asistencí), který se rozhodl přijmout zajímavou nabídku ze slovenské extraligové Skalice. Po dlouhých letech se naopak do mužstva vrací zkušený brankář Stanislav Neruda, jenž dostal v tomto týdnu „padáka“ v nedalekém Havlíčkově Brodě.

Táborský tým se v minulých prvoligových kolech potýkal s kádrovými potížemi, které se velmi výrazně podepsaly pod nepříliš veselé období čtyř porážek v řadě (s Chrudimí 1:5, v Litoměřicích 2:6, s Vrchlabím 3:4 po samostatných nájezdech, v Kadani 0:3). Do sobotního domácího střetnutí přesto nemusí jít v roli obětního beránka. Na marodce sice zůstává s bolavými zády zkušený tahoun Ivan Padělek, oproti utkání v Kadani by se ale měl opět zařadit do sestavy jiný útočník Jakub Matušík. Potěšitelnou zvěstí je návrat obránce Jozefa Lukáče, a také fakt, že by si už proti Třebíči mohli odbýt svou premiéru v táborských barvách pelhřimovští hosté Adam Rašner a Tomáš Plachý (blíže o jejich angažování v samostatném článku).

Oba soupeři už mají v této sezoně za sebou dva vzájemné duely, a jejich výsledky vnášejí více optimismu do táborské šatny. V říjnovém domácím střetnutí přehráli Jihočeši třebíčského soka přesvědčivě 5:1, v odvetě pak dokázali přerušit jeho předchozí čtyřzápasovou neporazitelnost a odvezli si z Horácka cenné vítězství 2:1.

V minulém domácím duelu proti Vrchlabí sice brali táborští hokejisté jen bod, obratem z 0:3 na 3:3 ale ukázali zhruba pěti stovkám diváků, že nic nevzdávají – v zápase ani v mimořádně trnité sezoně. O totéž mohou požádat své skutečné fanoušky. Pomohou jim k dalšímu triumfu nad třebíčským protivníkem?