V poslední době ale nemohou být litoměřičtí trenéři vyloženě nespokojeni. V žádném ze tří odehraných střetnutí nadstavbové části nevyšli jejich svěřenci naprázdno, na druhé straně se však ani jednou netěšili z plného bodového zisku. V Kadani a doma s Třebíčí zvítězil Stadion po samostatných nájezdech (4:3 a 3:2), v Benátkách nad Jizerou pak v této disciplíně neuspěl a zapsal si na své konto jen bod.

Kolísavé výsledky a současné postavení v tabulce samozřejmě umocňují sice nepříliš výrazný, ale přesto téměř trvalý odliv a příliv hráčů. Perličkou je, že se v kabině Severočechů minuli i dva zlatí medailisté z mistrovství světa 2000 v Rusku; v šesti zápasech oblékl dres týmu od Labe obránce Martin Štěpánek, zatím poslední duel v Benátkách odchytal matador Dušan Salfický. Ten má do Litoměřic vyřízené měsíční hostování se střídavými starty do Plzně.

Kanadskému bodování čtrnáctého týmu tabulky kraluje kvarteto jeho nejzkušenějších hráčů, doplněné o pětadvacetiletého „bažanta“ Martina Heinische. Nejvýše figuruje letitá opora Berouna Petr Šinágl s 5 vstřelenými góly a 17 asistencemi. Za ním následují Ladislav Slížek (8+11), Jaroslav Hašek (5+13), nejlepší střelec mužstva Petr Horčička (12+4) a zmiňovaný Martin Heinisch (7+9). Velmi výrazně přispívá do týmových statistik také obránce Milan Vobořil (6+9).

Ze dvou vzájemných utkání v základní části mají oba sobotní soupeři srovnané účty. Vzhledem k průběhu obou zápasů to nesou Jihočeši vcelku nelibě. Doma přenechali nováčkovi z Litoměřic bod při svém vítězství 3:2 v samostatných nájezdech. V listopadové odvetě mělo táborské mužstvo našlápnuto k plnému bodovému zisku, pár vteřin před koncem ale inkasovalo gól na 3:3 z hole litvínovského Rindoše a nakonec mu zbyl jediný bod po porážce v samostatných nájezdech.

Táborští trenéři Vladimír Kýhos a Arpád Györi počítají v posledních dnech nepříjemné kádrové ztráty. Mezery v sestavě způsobily odchody útočníků Bronislava Andrese a Milana Kostourka, mimo hru však zůstávají i někteří další hráči. Oproti duelu s Chrudimí by se naopak měli vrátit do sestavy brankář Jakub Čech a útočník Ivan Padělek. O konečné podobě táborského týmu pro sobotní duel v Kalich aréně rozhodne až dopolední rozbruslení.