Východočeši zaujímají v aktuálním pořadí soutěže předposlední pozici a na 14. příčku Litoměřic (zaručující vyhnutí se baráži) ztrácejí čtyři body. Právě toto nelichotivé umístění jim v každém dalším vystoupení přikládá na krk pořádně ostrou čepel.

V úniku ze suterénních pater tabulky se soubor trenéra Pavla Rohlíka bude spoléhat především na své současné individuality. Králem kanadského bodování týmu je ostřílený útočník Lukáš Král, který má na kontě 9 gólů a 22 asistencí. Přestože znovu plní především úlohu ústředního nahrávače, stačí mu jeho devět zásahů na vedení mezi chrudimskými střelci spolu s jiným zkušeným forvardem Patrikem Fořtem.

V brance mužstva, které doposud těžilo z velmi úzké vazby na extraligové Pardubice, si zatím odkroutil nejvíce času Filip Landsman, jenž nastoupil do pětadvaceti zápasů včetně obou duelů s Táborem. V prvním z nich si talentovaný gólman příliš radosti neužil, když třikrát inkasoval a po závěrečném hvizdu smutně přihlížel tříbodové radosti Jihočechů (zvítězili v Chrudimi 3:1). Také v prosincové odvetě byli Chrudimští hodně blízko porážky, v závěru se ale vzepřeli roli oběti a odvezli si od Jordánu dva body za vítězství 4:3 v prodloužení.

Na prahu třetího letošního měření sil obou soupeřů přijímá úlohu favorita táborské mužstvo. Přisoudilo mu ji nejen aktuální tabulkové postavení, ale také forma z posledních odehraných utkání. Domácí hráči vstoupili do nadstavbových bojů dvěma výhrami venku, konkrétně v Benátkách nad Jizerou (2:1) a v Písku (4:1). Hokejisté Chrudimi museli naproti tomu strávit nepříjemné porážky v Třebíči (0:3) a doma s Benátkami nad Jizerou (3:1).

Táborští trenéři jsou před zahájením středečního utkání nuceni ke změnám v sestavě. Počítat už nemohou s útočníkem Milanem Kostourkem, který odchází do zahraničí (viz samostatný článek), otazníky se pak vznášejí i nad účastí několika dalších hráčů. V jednání je naopak další táborský start zkušeného obránce z kádru Mountfieldu Iva Kotašky.

Diváci, kteří navštěvují výhradně domácí zápasy táborského týmu, uvidí poprvé v sezoně bílou variantu nových dresů. Hráči doufají, že jim také tentokrát pomůže k tříbodovému úspěchu právě pomoc fanoušků.