Ruku v ruce s těmito výsledky jdou ale také ztráty ve Znojmě a v Benátkách nad Jizerou, které se řadí do kategorie laciných. Naposledy si Hanáci poradili s posledním Pískem a porazili ho 4:1. Vinou nevyrovnanosti sezónních výsledků zatím patří olomouckým hokejistům „až“ sedmá příčka, pravdou ale je, že o místo v elitní osmičce už by se obávat neměli.

Produktivitě mužstva vévodí zkušený Milan Ministr, který si připsal do statistik 19 bodů za 7 gólů a 12 asistencí. Za ním následuje třináctibodové trio Petr Haluza (7+6), Michal Černý (7+6) a Richard Brančík (5+8). V olomoucké brance má letos svou neotřesitelnou pozici letitá jednička týmu Štefan Žigárdy.

Táborští hráči si v posledních utkáních pořádně zkomplikovali svou situaci ve druhé polovině tabulky a spíše než na boj o osmičku se nyní musejí ohlížet na kvarteto mužstev, která mají za zády. Stejně jako ze série listopadových příznivých výsledků se dlouho neradovali ani z vyprázdněné marodky. Po sobotním střetnutí na královéhradeckém ledě si musejí trenéři Vladimír Kýhos a Arpád Györi vyškrtnout z plánů útočníky Davida Nedorosta a Bronislava Andrese. Prvně jmenovaného nepustí do utkání v Olomouci bolavá záda, druhý si načas od hokeje odpočine se zraněním ramena. K oběma forvardům navíc v úvodu tohoto týdne přibyl nemocný obránce Jozef Lukáč.

V prvním vzájemném duelu dokázali táborští hokejisté zbavit olomouckého soka jeho visačky favorita a porazili ho 4:2. Podobný výsledek by byl v současné době pro Jihočechy velmi vítaným darem z hokejových nebes.