Na čtvrtý Hradec Králové ztrácejí svěřenci trenérů Richarda Žemličky a Jiřího Doležala jen tři body,  od svého nejbližšího pronásledovatele z Havlíčkova Brodu mají už čtyřbodový odstup. Ten se narodil v zatím posledním prvoligovém kole, kdy Středočeši hostili právě havlíčkobrodské Rebely a přehráli je na domácím ledě hladce 5:1. Medvědi prostě znovu patří k dravým šelmám, a dokázali to už i v řadě předchozích vystoupení. Na konci října například udolali doma favorizované Ústí nad Labem 3:2 po samostatných nájezdech, aby jen o čtyři dny později šokovali fanoušci vysoce favorizovaného Chomutova tříbodovým vítězstvím 4:3.

Táborští prvoligoví hokejisté budou v sobotu skládat reparát za nevydařené utkání na domácím ledě. Po porážce 2:3 od Benátek nad Jizerou se vypraví k zápasu do Berouna, který zatím hraje výborně a patří mu v tabulce soutěže pátá příčka. 

 Pořadí týmové produktivity berounského mužstva působí poněkud výstředně – kraluje mu obránce! Jednačtyřicetiletý matador Jaroslav Nedvěd má v tomto ročníku výtečnou ofenzivní fazonu a na konto svého týmu přispěl 17 body za 5 gólů a 12 asistencí. Až za ním se poskládala enkláva forvardů vedená zkušeným Jiřím Haškem (8+8) a dvojící David Švagrovský (6+7), Jan Rudovský (4+8). V brance středočeského mužstva má nejvíce odchytáno slávistický mladíček Dominik Furch (17 zápasů – 1004 minut), šestkrát oblékl dres Berouna také neméně talentovaný Sparťan Filip Novotný.

 Parta od Jordánu spolkla ve středu pořádně hořkou pilulku, když se po čtyřech tříbodových vítězstvích v řadě musela doma sklonit před hratelným soupeřem z Benátek nad Jizerou (2:3). Na zbytečně ztracené body se pokusí Táborští zaútočit právě v sobotním duelu. Do Berouna se vypraví téměř totožná sestava, jaká bojovala v předchozím utkání. Útoku budou chybět zkušený Martin Štrba a dlouhodobý rekonvalescent Jakub Matušík, v defenzivních řadách se musejí trenéři Vladimír Kýhos a Arpád Györi obejít bez nemocného Jozefa Lukáče. Na pozici brankářské dvojky vystřídá Dominika Halmošiho Tomáš Klestil (viz článek na této straně).

 Zápas na ledě berounského zimního stadionu začíná v 17.30 hodin.