V dosavadních jednadvaceti mistrovských kolech byli jihlavští hráči nuceni strávit pouze šest porážek. Zajímavé je, že tu zřejmě nejbolestnější jim přichystal právě jejich sobotní hostitel z Tábora, který si navzdory výrazně oslabené sestavě odvezl z Horáckého stadionu vítězství 2:1. V zatím posledním střetnutí dokázali hosté smazat chmury ze dvou neúspěchů se zmiňovanými favority ligy a v nadmíru prestižním derby udolali znojemské Orly 3:1.

Odhalit nejničivější zbraň současné červenožluté družiny není vůbec těžké, stačí totiž jen letmý pohled na stav kanadského bodování druhé nejvyšší soutěže. Tomu vévodí pětatřicetiletý jihlavský kapitán Oldřich Bakus s úctyhodnými 32 body (16 gólů + 16 asistencí). Také oba jeho parťáci z elitní formace Dukly si pro sebe rezervovali místo v elitní desítce nejproduktivnějších prvoligových hokejistů. Neméně zkušený Daniel Hodek posbíral 25 bodů za 9 branek a 16 gólových přihrávek, Tomáš Čachotský má na kontě o dva body méně s bilancí 9 gólů a 13 asistencí. Zajímavý je také výčet počtu inkasovaných branek – v tomto směru jihlavské mužstvo dokonce kraluje celé soutěži, na čemž má hlavní podíl výtečný brankář Milan Řehoř.

Táborští hokejisté v minulých utkáních nastěhovali do své kabiny potřebnou dávku pohody. Nejprve si na domácím ledě poradili se Znojmem (5:4) a v tomto týdnu si přivezli nesmírně cenné vítězství ze stadionu Třebíče (2:1). Šestibodový zisk je ve vyrovnané druhé polovině tabulky rázem katapultoval ze čtrnáctého na desáté místo.

Co se týče složení táborského týmu pro duel s Duklou, to definitivně odtajní až dopolední rozbruslení. Trenéři Vladimír Kýhos a Arpád Györi nemohou s jistotou počítat se zraněnými útočníky Jakubem Matušíkem a Jaroslavem Törökem, rozhodně však mají příjemnější starosti než ve zmiňovaném prvním vzájemném duelu, kdy jim z nejrůznějších důvodů chyběla celá řada stálých hráčů kádru.

Se zahajovacím buly sobotního duelu, které padne v 18 hodin, se rozehrají také některé pikantní minisouboje. Velmi sledované bude určitě vystoupení bratří Ivana a Aleše Padělkových na opačných stranách barikády. V říjnovém střetnutí na jihlavském ledě chyběl starší z obou sourozenců Ivan, a tak se tentokrát uskuteční premiéra tohoto rodinného klání. Další nelítostný duel se zcela jistě odehraje i v ochozech – tým Dukly přijede k Jordánu povzbudit velmi početná skupina fanoušků, a také táborští hokejisté budou hodně spoléhat na tradičně  výtečnou podporu svých příznivců.