Trenérského kormidla se po jeho odvolání chopil sportovní manažer Kamil Pokorný a doposud prožívá s týmem jen radostné chvilky. Poslední čtyři duely ozdobili hokejisté Horácké Slávie plným bodovým ziskem a vylétli tabulkou až na 9. příčku, odkud směle pokukují po umístění v elitní osmičce. Stěžejní roli sehrál ve zmrtvýchvstání Moravanů také talentovaný plzeňský brankář Pavel Francouz, který přibyl do jejich kádru z Ústí nad Labem (v Třebíči působil už na konci minulé sezony, předtím si zachytal i v táborském dresu).

Týmové produktivitě třebíčské družiny zatím vévodí Petr Obdržálek, který posbíral 7 gólů a stejný počet asistencí, ačkoliv odehrál jen deset utkání. Za ním sídlí v kanadském bodování mužstva Zdeněk Okál a Marek Laš s 5 brankami a 5 gólovými přihrávkami.

Ani současná výtečná forma třebíčského celku nemůže změnit cíl, s jakým vyrukují na jeho led táborští hokejisté. Momentální čtyřbodová ztráta na svého soka a zároveň na osmičku velí hostům od Jordánu zaútočit na deváté sezonní vítězství. Jejich kádr prošel drobnou změnou, o které informujeme v samostatném článku. Jisté je, že se Táborští vypraví do Třebíče s uzdraveným obráncem Tomášem Petráčkem, doma naopak zůstane další rekonvalescent Jan Kanov.

V prvním vzájemném střetnuté této sezony tahali Jihočeši za delší konec hokejového provazu a připsali si do tabulky hladké vítězství 5:1 (branky vítězů obstarali Kostourek, Černý, Kudrna, Török a Kocar, za hosty snižoval na 2:1 Dolníček).

Středeční duel začíná na Horáckém zimním stadionu v 17.30 hodin. Také jeho výsledek bude započítán do tabulky Regionálního poháru, ani případný neúspěch už ale nemůže nic změnit na prvenství Tábora v této nové sezonní soutěži.