Návštěvníky z jihu Moravy provází v posledních kolech soutěže podobný osud jako jejich hostitele, ba co hůř, na bodový zisk čekají už dlouhých pět kol. Po třech víceméně smolných partiích, kdy podlehli soupeřům z Havlíčkova Brodu, Berouna a Hradce Králové vždy jen o jediný gól, je prvoligový los navedl na ostří nože ústředních favoritů z Ústí nad Labem a Chomutova. Překvapení se nekonalo a na konto Znojma přistály další dvě porážky (0:2 v Ústí, 4:7 doma s Chomutovem).

Hokejová orlí letka se v dosavadním průběhu sezony potýká s totožným problémem jako táborské mužstvo, a tím je nízká produktivita. V kanadském bodování první ligy vystoupali jen čtyři znojemští hokejisté nad desetibodovou hranici. Nejvýše je zatím Vladimír Říha s 12 body za 8 branek a 4 asistence. Následují jedenáctibodoví Aleš Staněk (4 + 7) a matador Radek Haman (6 + 5), deset bodů posbíral Tomáš Hradecký (4 + 6). Právě posledně jmenovaný forvard se stal na konci září katem Jihočechů, když v úvodním vzájemném utkání dvakrát skóroval, a nejvýrazněji tak přispěl k porážce Tábora v poměru 2:4.

Při pohledu na soupisku Znojma odhalí fanoušci mimo jiné i úzkou vazbu na extraligové Oceláře z Třince. V kádrech obou klubů se prolínají hlavně talentovaní mladí hráči, tato spolupráce však oblékla  do znojemského dresu například i elitní třinecké brankáře Petera Hamerlíka a Martina Vojtka (oba za Jimoravany odchytali jeden zápas).

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ:
Porážka ve Znojmě byla pro Táborské s příchutí naděje

Ani táborský celek nemá v poslední době na růžích ustláno. Pouze dvoubodový zisk z mimořádně těžké zápasové série mu zabránil v rozletu tabulkou a spoutal ho na současné 14. příčce. Trenéři Vladimír Kýhos a Arpád Györi navíc skládají sestavu bez několika jejích stálých členů. Oproti neúspěšnému vystoupení v Kadani by sice mohli mít opět k dispozici obránce Martina Havrana a útočníka Jakuba Krätzera, přesto zůstává týmová marodka nadále zaplněná. Přes účast na pátečním tréninku jsou s jistotou mimo hru útočníci Jaroslav Török s Jakubem Matušíkem i obránci Jan Kanov a Tomáš Petráček.

Sobotní souboj na táborském ledě provází několik „doprovodných“ pikantérií. Znojemskou družinu přiveze domů k Jordánu Táborák Karel Soudek a je jasné, že by ho případný úspěch na domovském ledě těšil dvojnásob. V zákulisí boje o prvoligové body navíc znovu ožije průběh v létě rozjetého Regionálního poháru; výsledek souboje Tábora se Znojmem bude započítán i do hodnocení této nové soutěže, ostatně stejně jako následující duel táborského týmu v Třebíči.