Severočeský celek byl díky vydatnému přílivu hráčů na trase Chomutov – Kadaň pasován na černou štiku soutěže, což také v úvodu sezony jasně dokazoval. Po osmnáctém odehraném střetnutí už to není s touto jeho rolí tak žhavé, přesto si drží solidní 9. místo a čtyřbodový náskok před aktuálně dvanáctým táborským týmem.

Pohled na tabulku produktivity jasně dokazuje, že nejvýraznější devízou SK je přítomnost zkušených exchomutovských hokejistů. S 16 body za 4 branky a 12 asistencí se vyhřívá na čele Stanislav Mikšovic, jen o bod méně mají další ostřílení matadoři Václav Eiselt (8+7) a Ladislav Boušek (9+6). Co se týče kádru kadaňského mužstva, čilý ruch v něm neustává ani v průběhu sezony. Přednedávnem se s černožlutými barvami Kadaně rozloučili obránce David Všetečka a útočník Jakub Bauer, kteří zamířili k nováčkovi do Písku. Opačným směrem se stěhoval forvard Vladimír Novák. Zatím poslední zajímavá rošáda se dotkla brankářského postu – do Chomutova si vyrazil odkroutit potřebný počet startů (pro případnou účast tamního favorita v baráži o extraligu) Kamil Jarina, jeho místo v kadaňském brankovišti naopak zaujal Alexandr Hylák.

Z minulého týdne spojuje hokejisty Kadaně i Tábora podobně hořký osud s visačkou Stadion Litoměřice

Jihočeši přišli na litoměřickém ledě o vítězství pouhých deset vteřin před třetí sirénou a nakonec ztratili v samostatných nájezdech i druhý bod. Jejich nejbližší hostitel vedl o tři dny později nad nováčkem ještě necelé dvě minuty před „koncem“ 2:0, aby nechal soupeře vyrovnat a rovněž pozbyl případného druhého bodu v prodloužení.

Táborské mužstvo má za sebou velmi statečný, leč nakonec bodově neúspěšný souboj s chomutovským favoritem. Neméně jako porážka 1:2 může táborské trenéry mrzet ztráta dalších hráčů. Útočník Jaroslav Török si odpočine se zraněným ramenem, stejně jako obránce Martin Havran. Jiného mladého beka ze sestavy HC Tomáše Petráčka zase nepustí do hry poranění žeber. Jejich defenzivní parťák Jan Kanov už sice začal s tréninkem, ale pro středeční duel ještě k dispozici nebude, otazník se navíc vznáší nad startem útočníka Jakuba Krätzera. Připočteme-li k tomu jistou neúčast českobudějovických posil (Mountfield hraje ve stejný den extraligový zápas), jedná se o velmi bolestný výčet ztrát. Potěšitelné naopak je, že poprvé v mistrovské soutěži oblékne zápasový dres útočník Luboš Voříšek, jenž byl od léta mimo hru se zraněným kolenem.

A ještě jedna novinka z kuchyně táborského prvoligového týmu – na kadaňském ledě představí hráči bílou variantu nových dresů. V té modré by měl vyrukovat do sobotního domácího souboje se Znojmem.