Prvně jmenovaný „oblíbenec“ fanoušků po celé republice plní roli chomutovské ofenzivní jedničky také v této sezoně a vévodí statistikám s 5 góly a 11 asistencemi. Další obyvatelé nejvyšších příček produktivity jsou v nabitém kádru Severočechů poměrně překvapiví. Mezi dvojici exhavířovských šikulů Marka Sikoru (2+12) a Filipa Semana (8+3) se vklínil poslední mohykán z úspěšné ryze chomutovské družiny Petr Jíra (6+7). Ten válčil v modrobílých barvách severočeského mužstva už ve druhé lize v sezoně 1996 – 1997. Z obránců se zatím nejvýrazněji prosazuje bývalý reprezentant Německa Jan Benda (3+8).

PREVIEW MINULÉHO VZÁJEMNÉHO UTKÁNÍ:
Táborští hokejisté se vypraví do chomutovské jámy lvové

Navzdory této ničivé síle to ovšem chomutovské hvězdné sestavě v poslední době příliš neklape. Z pěti předchozích zápasů vytěžil tým nově vedený koučem Kašpárkem pouhých pět bodů, přičemž v Havlíčkově Brodě utrpěl debakl 2:7 a doma podlehl Berounu 3:4.

Táborští hokejisté neprohráli v základní hrací době už pět utkání v řadě, spokojeností přesto nezáří. Některé bodové ztráty – a především ta poslední v Litoměřicích – spadají do kategorie zbytečných a vězní „Kohouty“ za linií horní poloviny tabulky. Sestava Tábora pro zítřejší duel je rovnicí o několika neznámých, kterou vypočítají až poslední hodiny před utkáním. To začíná v 18 hodin a mohlo by do ochozů přilákat rekordní návštěvu této sezony.