Aby také ne…! Zápasem s Táborem zakončí hokejisté Stadionu sérii tří domácích utkání, jejíž předchozí dva díly ovšem zalily zrekonstruovanou Kalich arénu vlnou smutku. Před týdnem ji přesvědčivým vítězstvím 5:0 dobyla Olomouc, v sobotu si od Labe odvezla výhru 4:1 poslední Chrudim. Tyto dva neúspěchy rázně přeťaly dosavadní domácí neporanitelnost Litoměřic (Stadion ztratil v předchozích šesti zápasech na svém ledě pouhé dva body). Pořadí týmové produktivity zatím jednoznačně kraluje zkušenost. Výjimkou je pouze jedenáctibodový Martin Heinisch (4 góly + 7 asistencí), který se dělí o čelní pozici s Ladislavem Slížkem (5+6). Za oběma forvardy následují střelecky disponovaný Petr Horčička (8+2) a Petr Šinágl (1+8). Při reprezentační pauze v nejvyšší soutěži se dá předpokládat, že Litoměřičtí využijí vazbu na své extraligové „přispěvatele“ a vyzbrojí se možnými posilami. Téměř jistý by měl být start zkušeného plzeňského brankáře a domácího odchovance Petra Přikryla. V úvahu přichází například start litvínovských útočníků Jana Bojera a Lukáše Rindoše, případně i jiných hokejistů.

Táborské mužstvo vytěžilo z posledních dvou zápasů v Chrudimi a s Ústím nad Labem čtyři body, jednoznačně nejvýraznějším pozitivem je však předvedená hra v obou vystoupeních. Právě na poslední výkony se pokusí soubor trenérů Kýhose a Györiho navázat i ve středečním duelu. Týmu na litoměřickém ledě nepomohou zranění Jan Kanov a Martin Štrba, kteří se tak zařadili na marodku po bok útočníků Luboše Voříška a Jakuba Matušíka. Po třízápasovém disciplinárním trestu se naopak vrací do boje zkušený obránce Jan Horáček. Také táborskému prvoligistovi se v reprezentačním odpočinku otevírá prostor pro případné využití hráčů na střídavý start z Českých Budějovic, o kterém se jedná.

V úvodním vzájemném střetnutí této sezony se na táborském ledě soupeři o body podělily. Tučnější porci si pro sebe rezervovali domácí „Kohouti“, kteří zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech (celý článek). K utkání se tehdy vyjádřil v rozhovoru táborský útočník Ivan Padělek, který se tehdy blýskl prvními dvěma body v této prvoligové sezóně,  zaznamenal první branku svého týmu a také rozhodující nájezd (celý článek).