Pro obě atletky to byl první let letedlem. Celá výprava absolvovala 6 hodinovou cestu z pražského letiště do Dubaje, kde se cesty Bohuslavy Váňové a vedoucí výpravy Petry Poledníkové oddělily. Zbytek výpravy letěl 9 hodin přímo do Soulu, ale dvě výše jmenované letěly navíc ještě do Osaky a z Osaky teprve do Soulu, protože pro dva nebyly letenky přímo.

Celá výprava byla ubytována v krásném velkém hotelu. Překvapením pro českou výpravu bylo, že Korejci nemají postele a židle, což je pro ně typické. Spalo se na zemi na poduškách, podlaha v hotelu byla vyhřívaná. Strava probíhala formou švédských stolů a každý měl možnost ochutnat typická korejská jídla. Podle vyjádření zástupců české výpravy byli Korejci velmi ochotní. V případě potřeby plnily všechny požadavky a výpravu všude vozili autobusem.

Kromě závodění se česká výprava byla podívat v korejském paláci, kde probíhaly slavnosti a také navštívili typickou korejskou vesnici, tržnici, kde každá ulička byla stejná a snadno se tam člověk ztratí. A také obědvali v korejské restauraci.

Kromě atletiky pro muže a ženy se zde konal fotbal mužů, volejbal, stolní tenis a badmington obou kategorií a fotbal mužů. Jako doplňkové sporty probíhal Harmony tournament pro smíšené čtveřice a vybíjená žen.

Každé první místo získalo krásnou velkou zlatou medaili, skleněný pohár a asi cca 6 kg bonboniéru pravých korejských bonbónů. Druhé a třetí místo obdrželo medaili. I za doplňkové sporty se dostávaly medaile.

Něco málo z atletiky:

V atletice se závodilo v bězích 100 m a 200 m muži a ženy, 800 m muži a smíšená (2 ženy a 2 muži) štafeta 4 x 100 m. Za  každý stát mohli nastoupit dva závodníci.

Váňová vyhrála 100 m a na 200 m doběhla druhá.

Budínová skončila na 100 m druhá a ve štafetě 4 x 100 m (Budínová, Ital, Italka, Rakušan) pomohla k 1. místu.

Jen pro zajímavost, kromě výborných úspěchů atletek, tak i stolní tenista a tenistka, volejbalistky Rokycan a volejbalisté ČZU Praha své soutěže vyhráli. Celkově ze všech sportů se Evropa umístila na 1. místě a odměnou pořadatelů byl poslední den jejich pobytu velký raut, který se skládal jak z masa, mořských polodů, různých druhů ovoce, zákusků, salátů, atd..