Pokud tato sympatická Irka v semifinále zdolá Američanku Quanitu Lee Underwoodovou. Váhová kategorie do 60 kg patří k tomu nejatraktivnějšímu, co je na MS 2010 k vidění.

Světový šampionát boxerek probíhá v rinzích na ostrovním Barbadosu. Je desátým ženským MS v pořadí. A poutá k sobě mimořádnou pozornost: soutěží boxerky ze 111 zemí! Za dva roky se ženy v ringu poprvé v historii představí i na olympijských hrách. Jen ty, které projdou šťastně kvalifikací. Kromě jiného budou muset splňovat amatérský status. K pokusu postavit do bojů proti amatérkám profesionálku došlo už nyní na Barbadosu: česká trenérka Šárka Stoklásková poznala v jedné z reprezentantek Tunisu, Wided Younsiové, boxerku, se kterou se utkala před 2 roky v profiringu. Chtě nechtě musela kvůli dodržení fair play oznámit tuto skutečnost šokované irské výpravě, proti jejíž závodnici měla Yonsiová nyní boxovat…

Kromě Danuše Dilhofové z brněnského klubu SK Lady Box & Kickbox je s trenérkou Stokláskovou na Barbadosu a tak i v přípravě na olympijskou kvalifikaci druhá česká reprezentantka, kladenská odchovankyně – profesí pražská policistka Martina Schmoranzová. Tu ale v její váhové kategorii do 64 kg zastavila v úvodním kole Severokorejka Ri Suk Yong. Dilhofová se probila před semifinále mezi 42 soupeřkami ve své váze přes Irinu Gilcovou z Moldávie (4:1) a přes Maďarku Mercedesz Pikacsovou (5:0). Číňance Cheng Dong podlehla na body 2:8.

Na premiéru ženského boxu při OH v Londýně 2012 se těší i prezident Mezinárodního olympijského výboru, belgický lékař Jacques Rogge. Patří k těm, kteří v diskusi i při hlasování ženský box na OH pustili. Jako předposlední ze sportů (zbyla moderní gymnastika), které v programu letních her neměly startovní čísla jak pro muže, tak pro ženy. Žen, které po světě boxují se soutěžní licencí, je kolem půl milionu. Amatérek i profesionálek. Češka Eva Líšková, rodačka z Hořovic, trénující v pražském dejvickém centru, která má ale za sebou už i profesionální zápasy, takže se nemůže podle současných pravidel ucházet o start na OH 2012, se v prvním týdnu září blýskla zlatou medailí na I. společném mistrovství světa bojových sportů v Pekingu.