HC Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

HKR HC Hradec Králové
Luňák - Klement, Křetínský, Flašar, Hendrich, Horák, Čáp, Pánek, Seidl, Lev, Roubík, Kadlec, Budínský, Hruška Jan, Volráb, Škumát, Sojčík, Berger, Kubica, Fišer, Hruška Ondřej.

LIB Bílí Tygři Liberec
Vošvrda - Holub, Štich, Kolmann, Rýgl, Trončinský, Moravec, Niko - Hořava, Vak, Kudrna - Jech, Bulíř, Tomíček - Špaček, Ondřej, Bárta - Dušek.

Branky a nahrávky: 54. Kubica (Škumát, Sojčík) - 31. Tomíček, 36. Trončinský (Dušek, Ondřej) 60. Vak (Kudrna, Hořava). Vyloučení: 3:3, bez využití. Diváci: 300. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Komentář k zápasu

Úvodní třetina mezi Hradcem Králové a Libercem přinesla rychlý hokej z obou stran. Hrálo se nahoru dolů bez častého přerušování hry. Hned v prvních momentech zápasu měl dvě zajímavé příležitosti Antonín Dušek. Poprvé se liberecký útočník natlačil před Luňáka a z bezprostřední blízkosti zkoušel kotouč protlačit za brankovou čáru. Ve druhém případě Dušek hledal mezeru mezi betony hradeckého brankáře. Největší šance první dvacetiminutovky přišla v čase 14:13. Tomáš Vak předvedl svůj velký přehled o hře, když v přesilové hře našel přihrávkou přes celé pásmo úplně volného Jiřího Moravce. Jeho střelu ovšem zastavila pravá tyč Luňákovy branky. Po této slibné šanci následovala druhá početní výhoda Tygrů, ve které se Hradec bez větších problémů ubránil.

Hned na začátku druhé třetiny se první vážnější šance dočkali také domácí. Vít Budínský hledal před bránou Daniela Volrába, který přenechal kotouč Jiřímu Hendrichovi. Hradecký obránce byl mezi kruhy úplně sám, ale Vošvrda jeho příležitost zlikvidoval. První branka zápasu byla k vidění ve 31. minutě. Situaci dva na jednoho nebojácně vyřešil Václav Tomíček, když si počkal na vhodnou chvíli a svou střelu umístil přesně k levé tyči Luňákovy branky. O pět minut později hosté své vedení navýšili. Marek Trončinský si našel dobrou střeleckou pozici mezi kruhy, odkud vypálil bez přípravy a hradeckému brankáři nedal šanci. V samotném závěru druhého dějství se do slibné příležitosti dostával Jaroslav Roubík, když ho vyslal do brejku Jiří Kadlec. V souboji jeden na jednoho ovšem hradecký kapitán neuspěl a do šaten se tak šlo za stavu 0:2.

Třetí třetina přinesla hodně zajímavých situací. Jedna nepříjemná však potkala Marka Trončinského, který vyjel proti Zdeňku Kubicovi a ze souboje si odnesl zranění, kvůli kterému zápas nedohrál. V čase 53:34 si Hradec vytvořil souvislejší tlak v útočném pásmu, ze kterého dokázal díky přesné trefě Zdeňka Kubicy vytěžit kontaktní branku. O chvíli později mohlo být vyrovnáno, když se v obrovské šanci ocitl Aleš Křetínský. Tomáš Vošvrda ovšem prokázal své kvality a svůj tým podržel. Hradec v rámci zápalu po vyrovnání lehce zapomněl na zadní vrátka a Miloslav Hořava mohl rozhodnout. Filip Luňák byl ale také na svém místě. Liberec se však třetí branky přece jen dočkal. V poslední minutě zápasu to byl právě Miloslav Hořava, který připravil gólovou pozici pro Tomáše Vaka. ten nemohl odkrytou branku Hradce netrefit a stanovil skóre zápasu na konečných 1:3.