Jirko, reprezentace ČR získala po dramatickém finálovém boji s USA stříbrné medaile (3:4 po prodloužení). Převládají pocity zklamání, nebo to zpětně lze vnímat především jako historický úspěch?

Když se zpětně ohlížím na celé mistrovství, tak určitě beru stříbrnou medaili jako úspěch, na který jsem v inline reprezentaci dlouho čekal. Zároveň ale přiznám, že bezprostředně po zápase jsem byl docela zklamaný. Přece jen jsem toužil vyhrát a to zklamání bylo znát.

V semifinále jste poměrně překvapivě zdolali Švédy. Jak zápas proti domácím favoritům vypadal?

Na zápas proti Švédsku jsem se moc těšil. Švédové měli v týmu spoustu kvalitních hráčů z nejvyšší švédské hokejové ligy. Axelsson, Wallin atd. Navíc jsme celý turnaj odehráli a pohybovali se v zázemí krásné arény týmu Färjestad, který letos švédskou "Elitserien" vyhrál.

Inline hokej je pro většinu hráčů jen doplňkovým sportem. Jak silný byl český kádr oproti loňským sezónám?

Myslím, že v předchozích létech byl tým České republiky určitě bohatší na jména z NHL, ruské ligy nebo naší extraligy. Letos jsme měli tým bez velkých jmen a tolik se od nás nečekalo. Hráli jsme daleko zodpovedněji v obraně a při systému hráčů čtyř proti čtyřem se snažili spíš bránit a vyrážet do přečíslení, než soupeře přehrávat útočnou hrou.

Patřil jsi k nejproduktivnějším hráčům. Jak bys okomentoval vlastní výkony na letošním šampionátu?

Pokud jsem českému týmu pomohl k medaili, tak jsem rád. Pro mě bylo ale důležité zažít pocit, kdy človek postupuje v play off až do finále. To se mi moc líbilo a chtěl bych to zažít i s extraligovým Třincem.

Jak hodnotíš celkovou organizaci turnaje v Karlstadu?

Organizace byla stejně jako minulý rok v Německu na skvělé úrovni. Bylo vidět, že v Karlstadu mají s organizováním turnajů zkušenosti a nemůžu říci, že by byl jediný problém. Bydleli jsme zhruba čtyři kilometry od stadionu v krásné přírodě. Měli jsme půjčené kola a na tréninky, ale taky na zápasy jsme jezdili po cyklostezkách.

Máš v Třinci individuální plán přípravy. Cítiš už v této fázi, že tvoje fyzická kondice je oproti minulým rokům na lepší úrovni, nebo se to projeví až na ledě?

Vůbec si netroufám hodnotit, jestli je moje fyzická připravenost horší nebo lepší. V Třinci jsem zažil spoustu letních příprav a myslím, že všechny byly velmi kvalitní. Individuální letní příprava je jiná v tom, že se snažím pracovat na svých slabých místech a jestli je to správná cesta se uvidí až na ledě v průběhu sezóny.

Od 10. července mají Oceláři dvoutýdenní dovolenou. Budeš si taky užívat volna, nebo naopak máš v plánu i nadále makat v přípravě?

Mám jiné rozvržení tréninků, proto se mě ta dvoutýdenní dovolená netýká.