Celkem na místě zasahuje osm vozů požární techniky včetně techniky výškové.

Přestože je požár lokalizován, dál se nešíří a počet zasahujících jednotek je postačující, probíhá v současné chvíli ochlazování skladu pouze z vnějších stran a z výškové techniky. A to z toho důvodu, že došlo k propadnutí části betonového stropu a hrozí zřícení dalších částí. Není proto možné vyslat hasiče dovnitř objektu, aby uložený materiál mohli vyskladnit a požár zlikvidovat.

Výše škody byla předběžně stanovena na Kč 19 miliónů, příčina vzniku požáru je zatím předmětem šetření. Dosud nebyly stanoveny ani žádné vyšetřovací verze.

Včera hořel sklad slámy také v obci Číměr

Včera ráno přesně v šest hodin vyslalo Krajské operační středisko HZS Jihočeského kraje jednotky k obci Sedlo na Jindřichohradecku, kde byl ohlášen požár skladu slámy. Byl vyhlášen poplach profesionální jednotce ze stanice Jindřichův Hradec a jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Nová Bystřice a Číměř. Celkem k zásahu vyjely osádky pěti cisteren.

Na místě hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o sklad lisovaných balíků slámy o rozměrech cca 10 x 20 metrů a že z uskladněných čtyř stovek balíků je požárem zasažena více než polovina. Krátce před 7. hodinou měly zasahující jednotky požár pod kontrolou, byla velitelem zásahu nahlášena lokalizace požáru. Na místo události byl dále povolán nakladač, pomocí kterého jsou balíky vyváženy mimo zasažený sklad a na volném prostranství probíhá dohořívání.