Přestože konečné podmínky dohody jsou stále ještě předmětem jednání, umožňuje uzavření tohoto Ujednání o porozumění okamžité zahájení prací na vytvoření plánu, jak nabídnout cestujícím v letadlech plnohodnotné připojení k internetu a současně je nabídnout partnerům firmy Cathay Pacific pro sponzorské, reklamní či prodejní účely.

Cathay Pacific je první asijskou leteckou společností, která hodlá implementovat řešení pro širokopásmové připojení k internetu (Global Communications Suite) firmy Panasonic Avionics v rámci celé své flotily letadel. Pokud bude tento projekt schválen regulatorními úřady bude širokopásmové připojení k internetu dostupné od počátku roku 2012.

Řešení pro širokopásmový internet firmy Panasonic Avionics, které společnost nabízí firmě Cathay Pacific zahrnuje službu eXConnect pro širokopásmové připojení k internetu, dále službu eXPhone pro mobilní volání GSM a portál CX, který nabízí online zábavu od předních světových značek. Tyto služby budou k dispozici všem cestujícím přímo u jejich sedadel a na monitorech. Během letu bude cestujícím nabízen různorodý obsah, přístup k webovým stránkám a e-shopům partnerů, kteří tyto služby budou moci využívat také pro svoji vlastní prezentaci a nabízet například zpoplatnění za zhlédnutí apod.

eXConnect nabízí obousměrné širokopásmové připojení k internetu, a to jak pro cestující, tak pro posádku letadla. Služba zahrnuje nejen připojení k internetu, včetně hlasových a datových přenosů, ale také přístup k aktuálním informacím o letu, apod. Rychlost připojení je 50 Mb pro stahování směrem do letadla.

Služba eXPhone, kterou firma Panasonic Avionics nabízí ve spolupráci se společností AeroMobile, jejíž GSM technologii řešení využívá, umožní cestujícím používat na palubě letadla jejich mobilní telefony, smartphony a zařízení typu BlackBerry(R), a to jak k volání či posílání textových zpráv, tak k využívání datových přenosů či stahování obsahu, což využijí například majitelé zařízení typu iPod(R), iPhone(R) nebo iPad(R). Služba eXPhone nabízí letecké společnosti flexibilitu a plnou kontrolu nad nabízenými službami a umožňuje letecké společnosti například zablokovat přístup k některým funkcím, apod.

Alex McGowan, produktový ředitel firmy Cathay Pacific, řekl: "Konektivita se stane jednou z nejdůležitějších součástí naší nabídky pro zákazníky. Pokud tuto konektivitu zakomponujeme do našeho stávajícího systému, který nabízí video a další zábavu, bude to pro nás nesmírně cenné, protože dáme všem cestujícím možnost využívat tyto online služby. Věříme, že možnost být v kontaktu je nyní důležitou součástí našeho každodenního života nejen pro obchodní či podnikatelské účely, ale také pro možnost komunikace s rodinou a přáteli. Tento systém umožní cestujícím zůstat ve spojení tak, jak budou potřebovat a současně využívat skvělých služeb leteckých společností Cathay Pacific a Dragonair."

Charles Ogilvie, výkonný ředitel firmy Panasonic Avionics Corporation pro oblast Číny, řekl: "Jsme potěšeni a nadšeni možností spolupráce s firmou Cathay Pacific. Snažíme se uspokojovat potřeby na rostoucích trzích Číny a Asie. Díky službě Global Communications Services firmy Panasonic Avionics se letecká společnost Cathay Pacific stane první leteckou společností v Asii, která cestujícím nabídne špičkové komunikační a zábavní technologie přímo na palubách svých letadel."

Cathay Pacific Airways a Panasonic Avionics Corporation úzce spolupracují již od roku 1994.

O společnosti Cathay Pacific Airways Ltd.

Cathay Pacific Airways je letecká společnost se sídlem v Hong Kongu, která nabízí osobní i nákladní leteckou přepravu do nějakých 120 destinací v Asii, Severní Americe, Evropě a Africe. Firma disponuje 103 letadly pro osobní přepravu a 25 letadly pro nákladní přepravu. Firma je součástí skupiny Swire a je kotovaná na burze v Hong-Kongu. Společnost Dragonair je stoprocentní dceřinou firmou společnosti Cathay Pacific a kromě toho má také 60% podíl ve firmě AHK Air Hong Kong Ltd., která se zabývá poskytováním expresní přepravy zásilek a nákladů. Díky investicím firmy Cathay Pacific se Hong-Kong stal jedním z největších přepravních uzlů na světě. Firma Cathay Pacific je zakládajícím členem globální aliance oneworld.

O společnosti Panasonic Avionics Corporation

Panasonic Avionics Corporation je největším světovým dodavatelem letových komunikačních systémů a systému pro zábavu na palubě letadel. Firma nabízí špičková řešení, včetně profesionálních služeb údržby, které se snadno integrují do kabiny letadla a nabízí cestujícím široké možnosti zábavy s využitím moderních komunikačních technologií, a to při velmi nízkých provozních nákladech.

Firma Panasionc Avionics Corporation byla založena v roce 1979 jako americká firma a dceřiná společnost firmy Panasonic Corporation of North America, která je hlavní americkou pobočkou společnosti Panasonic Corporation (index NYSE: PC). Firma sídlí v kalifornském Lake Forest a má více než 2600 zaměstnanců na 50 místech celého světa. Mezi zákazníky firmy patří více než 200 leteckých společností a firma své komunikační (IFEC) systémy nainstalovala již do více než 3 700 letadel. Více informací najdete na webových stránkách http://www.panasonic.aero.