Na stadiónu, kde v minulosti překonával světové rekordy olympijský vítěz Emil Zátopek, soutěžili chyšečtí ve sprintu, hodu, dálce a vytrvalosti. Za poměrně příjemného počasí se z chyšecké výpravy nejvíce dařilo dorostenci Michalu Fučíkovi. Ten po loňské stříbrné medaili, kdy byl v soutěži mezi nejmladšími závodníky své kategorie, chtěl letos získat kov nejcennější.

První úpravu však udělal pořadatel tím, že do kategorie dorostenců přesunul roč. 1992, tedy juniory. Tím vzrostl počet konkurentů na vítězství, celkem startovalo 29 soutěžících. Dalším šokem pro dorostence byl ten fakt, že soutěž v hodu granátem se uskutečnila na vedlejším tréninkovém hřišti v lesíku. Disciplína, kde měl chyšecký závodník získat svůj bodový náskok na ostatní soutěžící ve víceboji, se pro něj stala pastí a pohromou. Pro své daleké hody potřeboval výšku a prostor. Jeho dva pokusy však skončily ve větvích stromů a jediný platný pokus měl pouze délku 56,60 m. I přesto, že to byl čtvrtý nejdelší pokus, znamenal ohromnou bodovou ztrátu ve svém vícebojařském plánu.

Běh na 100 m zaběhl v normě za 12,59 sec., což byl šestý nejlepší výkon. Rozladěný Fučík pak nepotvrdil své dálkařské možnosti a pouhých 515 cm bylo osmdesát cm za svým osobákem. Byl to jedenáctý výkon soutěže. V závěrečném běhu na 1 500 m již o nic nešlo. Chyšecký závodník si však vylepšil svůj osobák a zaběhl za 5:59,5 min., tedy výkon lepší o celou minutu než na loňském mistrovství. Ve víceboji tak skončil na 11. místě, když získal 832,56 bodu.

Ve stejné věkové kategorii startoval i druhý chyšecký dorostenec David Hrůza, který stovku zaběhl za 13,76 sec., v dálce skočil 437 cm, v hodu granátem měl výkon 54,19 m a v běhu na 1500 m dosáhl času 6:07,5 min. Ve víceboji pak obsadil 25. místo se ziskem 667,50 bodu. V soutěži družstev obsadili jihočeští dorostenci velmi pěkné 5. místo.

Chyšečtí startovali i v dalších věkových kategoriích

Mezi staršími žáky III. obsadil Pavel Gocala 26. místo se ziskem 619,59 bodu, když běžel 60 m za 9,08 sec. ( osobní rekord ), do dálky však skočil pouze 329 cm, v hodu granátem hodil 32,20 m a osobák si vytvořil v běhu na 800 m časem 3:02,1 min.

Druhým chyšeckým závodníkem v této kategorii byl Jindřich Mareš. Ten zaběhl 60 m za 9,79 sec., v dálce si vytvořil osobák 394 cm, v hodu však dosáhl pouhých 18,02 m a na 800 m si vytvořil osobák časem 3:00,2 min. V celkovém pořadí skončil na 31. místě se ziskem 576,63 bodu. V soutěži družstev obsadili jihočeši osmé místo.

V kategorii mladších žáků I. startoval v republikovém finále Vojtěch Bočan, který obsadil ve víceboji 33. místo se ziskem 405,22 bodu. V běhu na 50 m zaběhl čas 10,61 sec., do dálky skočil 231 cm, kriketovým míčkem hodil 19,29 m a 400 m uběhl za 1:46,4 min.

Ve stejné věkové kategorii dívek startovala jeho sestra Anna Bočanová, která skončila ve víceboji na 24.místě se ziskem 606,58 bodu. Na 50 m dosáhla čas 9,26 sec., do dálky skočila 295 cm, v míčku hodila 14,60 m a v běhu na 400 m zaběhla čas 1:32,9 min. V soutěži družstev skončila jihočeská děvčata na desátém místě.

V kategorii mladších dívek II. startovala Monika Chocholová a ve víceboji obsadila 28. místo se ziskem 519,68 bodu. Ve sprintu na 50 m běžela za 9,06 sec., v dálce dosáhla výkonu 320 cm, v hodu kriketovým míčkem hodila 21,53 m a 400 m běžela za 1:28,0 min.