V pátek dopoledne byl přivolán policejní orgán Celního ředitelství Brno k nehodě na dálnici D1. Policie ČR zde šetřila havárii osobního automobilu BMW české imatrikulace, který zůstal mimo dálnici a řidič uprchnul V zavazadlovém prostoru a na zadních sedadlech našli 971 kartonů cigaret značky Classic Blue a Classic Red s ukrajinskými tabákovými nálepkami. Vůz byl registrován na ukrajinského státního příslušníka.

V sobotu odpoledne byla Policií ČR přivolána hlídka mobilního dohledu Celního úřadu Brno ke kontrolovanému vozidlu v Bučovicích. Jednalo se o vůz Ford Escort české imatrikulace. Řidič v zavazadlovém prostoru převážel 46 kartonů cigaret značky Marlboro a 2 kartony značky LM Blue. Kontrolou celníci zjistili, že tabákové nálepky na krabičkách jsou pravděpodobně padělané. Navíc byl v krabičkách menší počet cigaret, než je obvyklé.

Pokud nejsou cigarety opatřeny českými tabákovými nálepkami, pohlíží se na ně dle zákona o spotřebních daních jako na neznačené. Veškeré zboží bylo zajištěno. Celní správa zahájí daňové řízení za účelem vybrání dlužné daně a dále prověří podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.