Pro Baník by mohlo být dnešní utkání specifické, neboť naposledy se titul v karvinské hale slavil před dlouhými šesti lety v sezóně 2003/04, když domácí přehráli ve finálové sérii tým Allrisk Praha nejtěsnějším rozdílem 3:2 na zápasy. Od té doby uplynulo pět let, ve kterých karvinští vždy rozdrtili svého soupeře 3:0 na zápasy, což mělo za následek, že se postupně slavilo závěrečné finále ve Frýdku-Místku, v Zubří, v Praze a poslední dvě sezóny opět v Zubří. V loňském ročníku byl Hudečkův tým lepší v součtu o pouhých osm branek, přesto po výsledcích 27:25, 28:23 a 24:23 zvítězil jednoznačně 3:0 na zápasy.

Letošní finále však začalo nezvykle, porážkou Karviné. Hostující Baník podlehnul v úvodním finále nadšeně hrajícím domácím o jedinou branku a po pěti letech tak prohrál finálový zápas.

Karvinou tato porážka evidentně nezaskočila a v následném domácím utkání si se svým protivníkem poradila a po těsné výhře tak bylo srovnáno 1:1 na zápasy. Série se za vyrovnaného stavu stěhovala opět na domácí palubovku vítěze základní části.

Podruhé však Zubří doma neuspělo a hostujícímu Baníku podlehlo v dalším napínavém utkání o jedinou branku. Hrdinou utkání se stal věčný náhradník Lefan, který vystřídal v průběhu druhé půde gólmana Mrkvu a výtečnými zákroky dovedl Karvinou k důležitému vítězství, po kterém vedou obhájci titulu v sérii 2:1. Dnes tak mohou získat další titul. Nepodaří-li se to domácím ve středečním utkání, budou muset buď slavit opět na půdě soupeře nebo budou nuceni přepustit pozici nejlepšího týmu po dlouhých letech svému finálovému soupeři.

„Nechtěli bychom si nechat ujít tuhle jedinečnou šanci. Máme možnost oslavit celkově dvanáctý, ale jubilejní desátý titul v samostatné české éře. Chtěli bychom tím poděkovat našim divákům za obrovskou podporu,“ prohlásil pro webové stránky karvinského klubu hrající sekretář Roman Farář.

Dnešní čtvrté finálové utkání extraligy začíná v Karviné od 18 hodin a přímým přenosem jej opět přenáší televizní program ČT4 Sport.