„Motivaci do posledních tří utkání stále máme, určitě nechceme skončit na osmém místě. Někteří hráči dostanou znovu příležitost ukázat, zda mají výkonnost na to, aby mohli ve Slavii působit i v příští sezoně,“ uvedl před zápasem v Plzni trenér František Cipro.

„Plzeň má letos výborné mužstvo, což dokázal i jejich postup do pohárového finále,“ pokračuje slávistický trenér, který má i dobré vzpomínky na plzeňského špílmachra Pavla Horvátha.

„Dva roky jsem ho trénoval ve Slavii, odehrál u nás řadu vynikajících zápasů, v lize i v evropských pohárech, také tehdy byl klíčovým záložníkem,“ dodává František Cipro.

Trenér Cipro nemůže počítat s dlouhodobými marody

Adamem Hlouškem, Riste Naumovem a Benjaminem Vomáčkou, problémy s kolenem má stále Milan Kopic, svalové zranění trápí Stanislava Vlčka.

Josef Kaufman po roce a čtvrt zpět na trávníku

Naopak do zápasu s Příbramí se už zapojil Josef Kaufman, který vyběhl na hřiště do zápasu po roce a čtvrt. Během této doby si vybral pořádnou porci smůly. Necelé tři týdny po svém příchodu do Slavie si totiž na herním soustředění v Dubaji 7. února 2009 v zápase s Ázerbajdžánem přetrhl křížový vaz v koleni.

„Cítím se dobře, koleno po těch dvou operacích drží, s tím už problém naštěstí není, ale musím to raději zaklepat. Bohužel se na to nabalovala i svalová zranění, ale to k tomu patří, když jste delší dobu mimo tréninkovou zátěž. Jsem moc rád, že jsem se mohl v zápase s Příbramí na dvacet minut proběhnout, doufám, že to tak půjde dál a že ten čas pobytu na hřišti se bude postupně zvětšovat,“ přeje si Josef Kaufman.

Z jeho návratu na hřiště měl radost i trenér Slavie František Cipro, který původně počítal s tím, že Josef Kaufman by si soutěžní zápas zahrál až v nové sezoně. „Trénuje s námi naplno už asi tři neděle, má obrovskou chuť a pořád chce hrát. Vedli jsme 3:0, tak jsem to riskl. Myslím si, že to i pro něj bylo psychicky hodně povzbuzující,“ vysvětlil František Cipro.

První utkání s Slávie s Plzní v sezóně

V prvním vzájemném utkání v této sezoně slávisté s Viktorií Plzeň v Synot Tip Areně remizovali v listopadu 1:1. Výkop zápasu je v 17:30 hodin, žádná z televizí přenos nevysílá.