V jihočeském florbale jde o významnou událost. Vždyť naposledy hrál tým z kraje druhou nejvyšší soutěž mužů v sezoně 1997/98, tehdy to byla Třeboň. Od té doby Jihočeši ve vyšší než druhé lize chyběli. Až teď prolomili čekání Štíři.

Byl to ale perný boj. Budějoviččtí v sobotu na druhé ploše Budvar arény totiž znovu otáčeli výsledek. Sice po první třetině vedli 3:2, jenže ve druhé části úplně přestali hrát a soupeř se 12 vteřin před koncem třetiny dostal do vedení 5:4. "Po první části jsme si asi mysleli, že už to půjde samo, že soupeře prostě přestřílíme. Jenže bez pořádného nasazení se nedá vyhrát žádný zápas," řekl Kratochvíl.

Do posledního dějství tak domácí nastoupili s novou chutí poprat se o postup. Pražský tým pomalu uvadal a Štíři se dočkali vyrovnání pět minut před koncem. Útočník Malý od mantinelu vypálil projektil do horního rohu branky - 5:5. A uplynulo jen 41 vteřin když se z podobného místa prosadil jeho parťák z útoku Havelka - 6:5! Domácí byli na koni a i přes závěrečný tlak Pražanů vítězství a postup do 1. ligy uhájili. "I první zápas v Praze jsme rozhodli v závěrečných pěti minutách a několik důležitých duelů jsme podobně otáčeli i v sezoně. Kdyby se nám podařil jeden obrat za rok, tak bych mluvil o štěstí, ale když je to asi pošesté, tak si myslím, že to je silou týmu," uvažoval Kratochvíl.

Nyní čeká Štíry měsíční volno a pak se vrhnou do letní přípravy. "Chceme být na vyšší ligu připravení,"  dodal trenér.

FBC Štíři - Hlásná-DDM Praha 10 B 6:5 (3:2, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Doškář (Dědič) - 1:0, 10. Walter (Petržela) - 1:1, 11. Havelka (Malý) - 2:1, 13. Vráblík (Šatoplet)/P - 2:2, 15. Malý (Havelka) - 3:2, 23. Uhlík (Vráblík) - 3:3, 23. Petržela (Šatoplet) - 3:4, 24. Králík (Kratochvíl) - 4:4, 30. Petržela (Walter) - 4:5, 40. Malý (Havelka) - 5:5, 41. Havelka (Malý).

Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 177. Konečný stav série: 2:0.