27. kolo: FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 1:1 (1:0)

Po nedělní remíze zůstala pražská Sparta v čele tabulky před Baníkem, který má o čtyři góly horší skóre. Na třetím místě se nenápadně drží Jablonec, který po dělbě bodů na Bazalech ztrácí už jen bod. O příčku níže jsou Teplice, které jsou na tom o pouhý bod hůře. Šlágr kola mohl napovědět v boji o titul, neboť vítěz tohoto utkání by šel do tříbodového trháku, k dobru by navíc měl pomyslný bod, díky lepším vzájemným utkáním. Oba duely Baníku a Sparty však skončily shodnou remízou 1:1, což znamená, že v případě rovností bodů po 30. kole bude rozhodovat skóre. To se během následujících tří kol může výrazně změnit, avšak momentálně má k titulu blíže o čtyři branky Sparta.

Baník začal ve výtečné atmosféře vyprodaných Bazalů výborně a už ve druhé minutě měl na kontě tři střelecké pokusy z kategorie vyložených. Po minutě hry postupoval Varadi sám na branku hostů, ale Kozáčik jeho lob vyrazil a následná dorážka stejného hráče skončila na břevně hostující svatyně. O pár vteřin později hlavičkoval Mičola těsně vedle a diváci se dostali do varu. Gólová radost přišla na Bazalech ve 13. minutě, kdy trestný kop Lukeše prodloužil hlavou za Kozáčikova záda obránce Řepka. Skutečnost, že stoper Pražanů zaznamenal vlastní branku, potěšila domácí fanoušky snad ještě daleko více, než kdyby se trefil někdo z hráčů v bílých dresech - 1:0.

Sparta ukázala zkušenost, z branky se nepoložila a naopak rychle převzala iniciativu. Sedm minut před koncem první půle mohla dokonce vyrovnat, když dělovka Kucky skončila na břevně absolutně nereagujícího gólmana Baránka. Poslední příležitost úvodního poločasu patřila domácím. Vydra si však ve vyložené šanci na Kozáčika nepřišel.

Krátce po přestávce už Sparta vyrovnala. Kadlec využil zaváhání Neuwirtha, prohnal se kolem Nevese a mazáckým zakončením vyrovnal na 1:1. Letenskými fotbalisty vedoucí branka Baníku neotřásla, naopak Baníkem vyrovnávací gól Pražanů ano. Také jinak skvělí diváci se pár minut vzpamatovávali z laciné vyrovnávací trefy hostujícího mladíčka. Hosté byli ve druhém poločase lepším celkem a Ostravští byli v závěru rádi za remízu, která jim stále udržuje reálnou šanci na zisk mistrovského titulu, jenž by se tak na Bazaly vrátil po šesti letech. Vyhrát ligu však touží i svěřenci trenéra Chovance, kteří by na trůnu rádi vystřídali svého odvěkého rivala ze Slavie, kterému patřily poslední dva ročníky první fotbalové ligy. Viděli v neděli diváci na Bazalech letošního mistra ligy nebo se bude nakonec radovat někdo z dvojice Jablonec-Teplice? To vše se dozvíme už o tři kola později.

Statistiky utkání:

Branky: 13. Řepka vlastní – 53. Kadlec. Rozhodčí: Damková – Kordula, Mencl. Žluté karty: Varadi – Řepka, Hoheneder, Vacek. Diváci: 17 372 (vyprodáno).

Baník Ostrava: Baránek – Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves – Lukeš, Marek, Lička – Vydra (80. Strnad), Varadi, Mičola (86. Zeher). Trenér: Koubek.

Sparta: Kozáčik – Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič, Hoheneder – Sionko (90. Kladrubský), Vacek (79. Žofčák), Kucka, Kadlec (65. Zeman) – Wilfried. Trenér: Chovanec.