Vzájemná bilance Mladé Boleslavi se Slováckem

Mladá Boleslav se Slováckem sehrála šest prvoligových utkání v rozpětí pouhých čtyřiadvaceti měsíců. První se hrálo 27. listopadu 2004 a šesté 26. listopadu 2006. O zhuštěnosti vzájemných střetů se postaral fakt, že se ve dvou ligových ročnících úvodní jarní zápas předehrával na konci podzimního programu.

Ve dvou mistrovských ročnících 2007/08 a 2008/09 hrálo Slovácko II. ligu a s Boleslaví se o body nestřetlo.

V celkové vzájemné ligové bilanci je lepší Mladá Boleslav. Se Slováckem hrála sedmkrát a ani jednou neprohrála. Čtyřikrát se týmy o body dělily, třikrát se z plného zisku radovala Mladá Boleslav, pro kterou příznivě vyznívá i celkové skóre 10:6.

Bilance vzájemných utkání:

Podzim 2004 Slovácko – MB  1:1 (Polách – T.Sedláček)
Jaro 2005      MB – Slovácko   0:0
Podzim 2005 Slovácko – MB  1:1 (Matějovský – Malchárek)
Podzim 2005 MB – Slovácko  1:0 (Rychlík)
Podzim 2006 Slovácko – MB  0:2 (Kysela, Riegel)
Podzim 2006 MB – Slovácko  2:2 (Holub, Rajnoch – Zeher, Racko)
Podzim 2009 MB – Slovácko  3:2 (Rolko, Mendy, Kulič – Ondřejka, Smetana)

Podzimní utkání FK Mladá Boleslav – 1.FC Slovácko 3:2

Hrálo se v neděli 1. listopadu 2009 a mělo dva rozdílné poločasy. Boleslavští předvedli famózní půlhodinku. V 9. minutě se trefil Rolko, ve 14. se přidal Mendy a ve 29. třetí gól do slovácké sítě dal Kulič. A to si brankář Miller nemohl stěžovat, že by ho soupeř zanedbával. Šance Slovácka nedali Švancara, Urbánek a Ondřejka.

Po přestávce Boleslavští pohodu ztratili. Slovácko snížilo góly Ondřejky v 66. a Smetany v 78. minutě. V nastaveném čase zachraňoval brankář Miller těsné vedení po ráně Kubáně.

FK Mladá Boleslav: Miller – Kalina, Rolko, Rajnoch, Fabián (90. Janíček) – Mendy, Procházka, Opiela, Táborský (82. Kysela) – Kulič, Pecka (71.Lemessa). Připravení Djalovič, Kúdela, Bořil a Šeda, zranění Sylvestre, Poláček, Chramosta.

1.FC Slovácko: Vašek -  Randa, Struhár, Abrahám, Urbánek – Racko (48. Smetana), Kordula, Zelenka, Cleber (41. Kubáň) – Švancara, Ondřejka.

Góly: 9. Rolko, 14. Mendy, 29. Kulič – 66. Ondřejka, 78. Smetana

ŽK: Procházka, Lemessa - Kordula, Rozhodčí: Matějek – Košec, Drastík, Diváků: 2830

Trenér Karel Stanner před utkáním proti Slovácku

Boleslavský kouč Karel Stanner je rozmrzelý z nepovedených zápasů v domácím prostředí. Poslední prohra s Teplicemi ve 26. ligovém kole jen potvrdila letošní černou sérii. O to více spoléhá na zlepšený výkon a bodový zisk z venkovních zápasů.

„Pro nás je na jaře lepší hrát na soupeřových hřištích, neboť doma jsme z pěti zápasů čtyři prohráli. Proti každému soupeři chceme vyhrát a když se vyvarujeme individuálních chyb, věřím, že můžeme uspět i proti Slovácku, které bude ze všech sil bojovat o body důležité pro záchranu v lize,“ řekl Karel Stanner.

Hráčské absence

Obránce Václav Kalina v utkání 25. kola Gambrinus ligy Bohemians Střížkov – Mladá Boleslav předčasně odstoupil ze hry po brutálním nakopnutí Jiřím Jeslínkem. S těžkým výronem v pravém kotníku v následujících dnech netrénoval, nehrál ve 26. ligovém kole proti Teplicím a jeho start proti Slovácku je kvůli zranění stále nejistý.

Útočník Marek Kulič si na tréninku natáhl úpony břišního svalstva a kvůli bolestem vynechal utkání 26. ligového kola Boleslav – Teplice. Jeho start proti Slovácku je nejistý.

Záložník Tomáš Poláček si na tréninku natáhl postranní vaz v koleně a vynechal utkání 26. ligového kola Boleslav – Teplice. Jeho start proti Slovácku je nejistý.

Brankář Miroslav Miller si na tréninku ve čtvrtek 15. dubna zlomil prst na levé ruce a při očekávané rekonvalescenci čtyři až šest týdnů se již v jarní sezóně 2010 do branky nevrátí.

Záložník Ondřej Zahustel v utkání 23. kola Gambrinus ligy v Brně utrpěl ve střetu s Janem Kalabiškou zranění pravého kolena, po jehož odborném vyšetření lékaři diagnostikovali přetržený křížový vaz. Osmnáctiletý fotbalista v pátek 23. dubna podstoupil operaci v pražské Nemocnici Na Františku a nyní ho čeká nejméně půlroční rekonvalescence. V roce 2010 si fotbal nezahraje. (podrobnosti v článku "Mladoboleslavský záložník Zahustel podstoupil plastiku křížového vazu")

Útočník Luboš Pecka je v dlouhodobé rekonvalescenci po operaci páteře, kterou podstoupil  23. ledna 2010 v pražském Motole. Začal již s lehkým tréninkem, ale mimo zápasovou zátěž bude i ve zbytku jarní sezóny.

Další informace a zajímavosti

Ondřej Kúdela v dresu Slovácka debutoval v Gambrinus lize 28. května 2005 na boleslavském trávníku proti klubu, za který dnes kope. Za Slovácko si připsal 31 prvoligových startů, za Boleslav, do které na počátku letošního roku přestoupil z pražské Sparty, odehrál zatím osm zápasů na jaře a deset na podzim 2009.

Obránce Tomáš Janíček, záložníci Lukáš Opiela a Michal Sedláček i útočník Ivo Táborský jsou čtyři boleslavští hráči, kteří byli dosud třikrát napomínáni a tudíž jim aktuálně hrozí disciplinární trest v případě, že uvidí od rozhodčího čtvrtou žlutou kartu.

Mladá Boleslav je nadále mužstvem s nejproduktivnější ofenzívou v Gambrinus lize. Její hráči nastříleli 45 gólů. A to navzdory tomu, že v osmi ligových zápasech se netrefili ani jednou. Pětkrát prohráli 0:1, jednou 0:2, jednou 0:3 a jednou hráli nerozhodně 0:0. Navíc gól nedali ani diviznímu Sokolu Živanice, který je vyřadil s Ondrášovka cupu. Druhým nejlépe střílejícím ligovým týmem je Olomouc se 42 góly.

Boleslavští nastříleli téměř dvakrát tolik ligových gólů, než jejich nejbližší soupeř Slovácko. Boleslav dala 45, Slovácko jenom 23 gólů.

Čelo pořadí ligových střelců Gambrinus ligy:

11 – Marek Kulič (Mladá Boleslav)
9 – Michal Ordoš (Sigma Olomouc), Pavel Šultes (Sigma Olomouc)
8 - David Lafata (Baumit Jablonec), Daniel Huňa (Příbram)
7 – Ludovic Sylvestre (Mladá Boleslav), Mario Lička (Baník Ostrava), Bony Wilfried (Sparta Praha), Aidin Mahmutovič (Teplice), Marek Bakoš (Plzeň).

Další střelci gólů FK Mladá Boleslav:

5 – Jan Chramosta
3 – Ivo Táborský, Michal Sedláček, Jan Rajnoch (v zimě přesotupil do tureckého Ankaragücü)
2 – Luboš Pecka (na jaře v rekonvalescenci po operaci páteře), Tomáš Poláček, Alex Mendy, Václav Kalina
1 – Ondřej Kúdela, Tomáš Hrdlička, Václav Procházka, Adrian Rolko, Tomáš Fabián.

Stoper Adrian Rolko figuruje také ve statistice vlastních gólů. Dal dva stejně jako Pavel Němčický ze Slovácka.

V utkání Slovácko – Boleslav proti sobě můžou nastoupit dva největší smolaři Gambrinus ligy. Boleslavský Adrian Rolko a slovácký Pavel Němčický jsou jediní dva fotbalisté, kteří v aktuálním ligovém ročníku dvakrát překonali vlastní brankáře.

Program 27. kola Gambrinus ligy

Pátek 30.dubna od 18,20 hodin Slovácko – Mladá Boleslav
Sobota 1.května od 16 hodin Slovan Liberec – Bohemians 1905
Sobota 1.května od 18,20 hodin Brno – Viktoria Plzeň
Sobota 1.května od 20 hodin Teplice – Kladno
Neděle 2.května od 16 hodin České Budějovice – Sigma Olomouc
Neděle 2.května od 16 hodin Bohemians Střížkov – Jablonec
Neděle 2.května od 16 hodin Slavia Praha – Příbram
Neděle 2.května od 18,15 hodin Baník Ostrava – Sparta Praha