Trenér František Cipro uvedl, že slávistická marodka se oproti minulému týdnu přece jen o něco ztenčila. „Sice se to zlepšilo, ale že bych skákal radostí, to se říci nedá. Doufám, že budou připraveni nastoupit Peter Grajciar, Petr Janda a Milan Černý, kteří měli, ať už delší nebo kratší dobu, nějaké šrámy. Jarda Černý bohužel stále zůstáva s otazníkem, protože ta dlouhá pauza a to následné velké zápasové vytížení se přece jen na něm dost projevilo. K dispozici s největší pravděpodobností nebudou Milan Kopic a Standa Vlček, který v pondělí kvůli nataženému svalu ani nedotrénoval,“ uvedl trenér Slavie František Cipro.

Oproti zápasu v Olomouci budou připravení David Hubáček, Petr Trapp a Matej Krajčík, který si odpykal trest za červenou kartu, kterou obdržel v prvním semifinálovém duelu v Jablonci.

V prvním zápase v Jablonci znamenal pro obranu Slavie velké nebezpečí David Lafata. Už jste se s hráči bavili o tom, jak ho lépe uhlídat?

„Určitě je jejich klíčovým hráčem, na toho si musíme dát pozor, ale není sám, těch hráčů je tam víc. Jablonec to má dobře poskládané věkově i výškově, velkou hrozbou jsou jejich standardní situace. Ale jsme odhodlaní, pro ten zápas jsme udělali maximum, veřím že i kluci na hřišti pro to udělají maximum.“

Slavia v této sezoně hodně inkasuje právě ze standardních situací. Nejinak tomu bylo i v nedělním zápase v Olomouci...

„To je naše prokletí, to ale bohužel nejde odstranit za týden nebo za čtrnáct dnů, to je proces, který trvá delší dobu a i delší dobu to bude trvat, než se to nějakým způsobem zkrátka odstraní. Samozřejmě k tomu potřebujete i typy hráčů, ale musím říci, že v Olomouci, když už jsme u toho, ta první půle byla výborná, dokonce nad očekávání. A někteří hráči jako jako třeba Petr Mareš a James Dens, bavím se o první půli, mě hodně překvapili, myslím tím pozitivně.“

Obránce Petr Trapp si je velice dobře vědom toho, jak bude pro Slavii důležité ve středu neinkasovat. „Všichni víme, že kdyby Jablonec u nás dal gól, tak by to bylo mnohem složitější. Ale já věřím tomu, že vstřelíme nějaký gól, že zvítězíme a že postoupíme dál,“ uvedl před zápasem Petr Trapp.

Trenér František Cipro uvedl, že s největší pravděpodobností nebude k dispozici kvůli zdravotním problémům Milan Kopic, se kterým jste tvořil stoperskou dvojici. Je to velká komplikace?

„Milan už má delší dobu zdravotní problémy, střídal kvůli tomu i v Jablonci, kde jsem potom zbytek zápasu odehrál s Kevinem. Myslím si, že až na pár drobností jsme to zvládli celkem slušně. Věřím tomu, že kdyby mělo dojít k nějaké takové podobné situaci, tak že se s tím vyrovnáme.“

Vaším postem byl defenzivní záložník, ale teď jste se postupně zabydlel na postu stopera. Jak jste se s tou změnou vyrovnal?

„Začátek byl těžký v tom smyslu, že jsem právě hrál několik utkání na postu defenzivního záložníka uprostřed hřiště a najednou jsem se musel přeorientovat na stopera, což je přece jen něco jiného. A už jsem tam předtím odehrál pár zápasů, takže se s tím čím dál více sžívám. Věřím tomu, že tam budu podávat ještě lepší výkony než doposud.“

FK Baumit Jablonec – SK Slavia Praha 1:0 (0:0) Ondrášovka Cup, 1. semifinále

Branky: 90. Jarolím (z pen.)

Jablonec: Špit - Zábojník, Drsek, Huber, Krejčí – Haurdič (53. Michálek), Eliáš (81. Jarolím), Loučka, Kovařík - Lafata, Pekhart (62. Vošahlík)

Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Kopic (32. Lafrance), Hubáček - Milan Černý, Ragued, Jaroslav Černý (78. Trubila), Janda - Kysela, Ivanovski (87. Šenkeřík)

ŽK: Krejčí - Janda, Ivanovski, Milan Černý, ČK: Krajčík, Diváci: 2 485

Středeční utkání bude vysílat sportovní kanál ČT4.