- od 12:00 hodin bylo ukončeno poskytování služeb na letišti Praha, 

 
 
- od 13:00 hodin bylo ukončeno poskytování služeb ve vzdušném prostoru ČR pro lety podle přístrojů (tzv. IFR lety)  
 
Ukončení poskytování letových provozních služeb neznamená ukončení letů pro záchranu života.
 
Provádění rekreačního a sportovního letání je v odpovědnosti pilotů (mimo letů vyžadujících povolení služby řízení letového provozu - tj. lety v řízených prostorech).
 
 
 
Další vývoj celé situace a obnovení provozu bude záviset na aktuální meteorologické situaci nad Evropou a Českou republikou. 
 
Veškeré informace a pokyny pro cestující z letiště Praha poskytují jednotlivé letecké společnosti na svých internetových stránkách.
 
 
Richard Klíma 
tiskový mluvčí  
ŘLP ČR

Původní zpráva Ministerstva dopravy

Vzdušný prostor nad Českou republikou se kvůli prachu z islandské sopky uzavírá

Dne 16.4.2010 ve 12.00 hod se přerušuje letecký provoz na Letišti Praha v souvislosti s erupcí islandského vulkánu. V současné době není možno předpovídat vývoj meteorologické situace a čas znovuobnovení provozu. O dalším vývoji situace budeme průběžně informovat.

Více informací o zrušených letech se dozvíte u daných leteckých společností http://www.prg.aero/en/site/informace_o_letech/destinace_aerolinky/aerolinky.htm nebo na informacích Letiště Praha na telefonních číslech, která jsou k dispozici nonstop: 220 111 888, 220 113 314, 220 113 321.

Cestujícím, kteří mají dnes zrušenou letenku, umožní Letiště Praha zdarma výjezd z parkingu C - the best. Cestující musí přinést potvrzení od letecké společnosti o zrušeném letu dne 16.4.2010 na dispečink parkovišť přimo v budově Parkingu C.

Cestující s potvrzením o zrušení letu mohou využít speciální nabídku na ubytování v síti hotelů Courtyard Marriott a Marriott v Praze.

Ukončení poskytování letových provozních služeb neznamená ukončení letů pro záchranu života a sportovního a rekreačního létání.