Cílem aplikace je komunikovat s obyvateli Prahy efektivně, interaktivně a zábavně. V současné době je zaměřena především na mladší ročníky, v blízké budoucnosti bude projekt rozšířen, a to především formou, která osloví i další věkové kategorie. Jedná se o první aplikaci v České republice, která moderním způsobem zapojuje sociální sítě do služeb komunikace se státní správou. Výsledkem budou reálné projekty zajišťující lepší každodenní život občanů i návštěvníků Prahy.

Každý uživatel, který se k aplikaci připojí, má možnost navrhnout zlepšení pro Prahu. Projekty, které získají nejvíce podporovatelů, budou následně realizovány. „Očekáváme minimálně stovky navržených projektů. Počítáme, že tato forma komunikace bude úspěšná, a proto již nyní plánujeme další využití podobných služeb,“ sdělil Jan Hanuš ze společnosti První multimediální, která aplikaci realizovala. Jan Hanuš dále upřesnil, že se již připravuje rozšíření aplikace, tak, aby účast nebyla založena pouze na principu soutěže. Šanci upozornit na libovolné nedostatky či možnosti vylepšení, jejichž náprava nebo realizace bude v silách Magistrátu hlavního města Prahy, tak bude mít každý, bez ohledu na počet získaných hlasů.

Při vývoji byly využity nejmodernější interaktivní technologie jako Google Maps nebo Google StreetView. Díky tomu mohou zájemci na konkrétní místo na mapě navrhnout například umístění půjčovny kol nebo kontejnerů na tříděný odpad, orientační mapy Prahy, retardéru či veřejného WC. Z větších projektů je možné vybírat z relaxační zóny, dětského hřiště či kryté zastávky. Pražský Magistrát myslel také na zábradlí, ploty a chodníky, které v případě vítězství konkrétního projektu postaví nebo opraví.

Vyhlášení vítězných projektů proběhne 18. 5. 2010. Na stránce aplikace Praha podle vás bude zobrazeno všech 10 vítězných projektů a konkrétní bližší informace o termínech a podmínkách jejich realizace. Realizace projektů je pak naplánována na červen až srpen 2010.

http://apps.facebook.com/prahapodlevas/