Zápas č. 1 – Vlasákův hattrick zajistil Plzni vedení v sérii

HC Plzeň 1929 vs. Bílí Tygři Liberec 4:0
Branky a nahrávky: 18. Vlasák (Vampola,Hvila), 26. Vlasák (Hanzlík,Kovář), 27. Vlasák, 48. Straka (Vlasák,Benda). Rozhodčí: Hodek, Souček – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 10:13 Využití: 3:0. Diváci: 7898. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 4:0.

Indiáni se po své dlouhé pauze do libereckého celku řádně opřeli již od úvodních minut. Do sestavy Západočechů se po zranění vrátil kapitán Straka, jenž byl spolu se zaplněnou ČEZ arénou svědky první branky. Dvě minuty před koncem úvodní části zamířil ve dvojnásobné početní převaze do černého Tomáš Vlasák. Stejný muž rozvlnil síťku za jinak skvěle chytajícím Leinonenem ještě dvakrát v periodě druhé, a když se do listiny střelců zapsal také navrátilec Straka, mohla si Plzeň užívat zaslouženého vedení. V samém závěru mohl ještě zmírnit soupeřovu nadvládu Nedvěd, avšak v samostatném úniku neuspěl. Libereckým hráčům se první duel na ledě svého soka příliš nevydařil, a především kvůli častým vyloučením odcházeli z ledu poraženi.

Hvězdy zápasu: Vlasák, Straka, Leinonen

Zápas č. 2 – Jediná branka Tygrů na výhru nestačila

HC Plzeň 1929 vs. Bílí Tygři Liberec 4:1
Branky a nahrávky: 11. Bomersback (Hanzlík, Vlasák), 12. Vampola (Adamský), 48. Kovář (Tvrdík), 60. Padělek (Hvila, Vampola) - 28. Klimenta (Jareš, Nedvěd). Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Matějovský (LIB) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 8055. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Stejně jako ve čtvrtečním klání odstartovala druhá bitva obou družstev ve velkém tempu. Rychlé vedení mohl domácím vystřelit Heřman, jeho pumelice ale skončila na břevně Leinonenovy svatyně. Severočeši odpověděli rovněž pokusem do brankové konstrukce, když horní tyč napálil po svižném přečíslení Zdeněk Ondřej. V jedenácté minutě se však skóre měnilo, znovu v přesilovce se prosadil kanadský forvard Bomersback. Neuběhla ani minuta a hrací předmět se znovu třepal v liberecké síti, ukázkový kontr totiž střelou do prázdné brány zakončoval Vampola. Dvě slepené trefy donutily Leinonena k opuštění svého území, mezi tři tyče tedy přiklouzal Marek Pinc. Liberečtí od tohoto momentu vyrovnali hru a především ve druhé třetině svého soupeře přehrávali, po Jarešově pasu také dokázal snížit Tomáš Klimenta. Víc už ale tygří smečka nezvládla, naopak dvě trefy domácího výběru v poslední dvacetiminutovce zápas rozhodly.

Hvězdy zápasu: Bomersback, Vampola, Jareš

Zápas č. 3 – White out sklidilo úspěch, Liberečtí před vlastním publikem dokázali snížit

Bílí Tygři Liberec vs. HC Plzeň 1929 4:2
Branky a nahrávky: 23. Špaček (Hunkes), 26. Nedvěd (Bartovič, Čakajík), 38. Podkonický (Klimenta, Holub), 53. Rýgl (Nedvěd, Nedorost) - 36. Vlasák (Kovář), 59. Adamský (Modrý, Kovář). Rozhodčí: Hodek, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. Diváci: 6952. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Po dvou odehraných bitvách na západě Čech se série přesouvala do liberecké Tipsport areny, kde domácí přiznivci oblečeni do bílé barvy hnali své mužstvo kupředu. Namlsaní Tygři také zahájili duel aktivně, po Víškově pokusu z mezikruží dokonce zvonila za Pöpperlem horní tyč. Hosté odpověděli pokusem Lukáše Hvily, jenž zůstal na malý okamžik zcela sám před Pincem, skóre se ovšem v první části neměnilo. Druhá třetina již změnu stavu znamenala, vedení svému týmu vystřelil Daniel Špaček a o chvilku později přidal druhý zásah po individuální akci kapitán Nedvěd. Naděje Indiánů na vítězsví v klíčovém zápase přinesla úspěšná rána Vlasáka v přesilové hře, na jeho pokus však vzápětí odpověděl průbojný Podkonický. Když sedm minut před koncem základní hrací doby přidal čtvrtou branku bek Rýgl, neměla gólová trefa Martina Adamského ze závěrečných chvil celého boje větší váhu.

Hvězdy zápasu: Špaček, Pinc, Kovář

Zápas č.4 – Bílí Tygři další výhrou srovnali s Indiány krok

Bílí Tygři Liberec vs. HC Plzeň 1929 4:3
Branky a nahrávky: 14. Špaček (Rýgl, Blatný), 21. Kašpařík (Podkonický, Bartovič), 28. Kašpařík (Výtisk, Bartovič), 48. Nedvěd (Špaček, Jareš) – 19. Straka (Kovář, Vlasák), 34. Vostřák (Modrý, Straka), 44. Vlasák (Kovář, Straka) Rozhodčí: Minář, Šír – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:3. Diváci: 7267. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Čtvrté klání přineslo na libereckém ledě první minuty spíše opatrnější boj, oba celky vycházely ze zajištěných obran. Hned první vážnější šance duelu ovšem měla gólovou příchuť, když se ve čtrnácté prosadil na brankovišti operující mladík Špaček. Ale Plzeňští po inkasované brance přidali na obrátkách a zásluhou náčelníka Straky srovnali v poslední minutě první periody stav. Úvod třetiny nadcházející už ale patřil znovu domácím, Pavel Kašpařík dvěma úspěšnými pokusy v krátkém časovém sledu potěšil bílé publikum. Avšak hosté nesložili zbraně, po přesilovkové střele Vostřáka a úspěšném pokusu Vlasáka z úhlu, sjednotili numera na světelné kostce - 3:3. Postupně narůstající indiánské úsíli o další trefu uťal až Petr Nedvěd, který se trefil ukázkově nad brankářovo rameno a jeho branka se nakonec i přes závěrečný plzeňský nápor ukázala jako vítězná - 4:3.

Hvězdy zápasu: Kašpařík, Nedvěd, Straka.

Zápas č. 5 – Liberečtí vyloupili indiánskou osadu a získali první mečbol

HC Plzeň 1929 vs. Bílí Tygři Liberec 2:3
Branky a nahrávky: 33. Dvořák, 37. Vampola (Benda, Modrý) - 3. Klimenta (Nedorost), 17. Nedorost (Nedvěd, Výtisk), 33. Klimenta (Víšek). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7 Využití: 0:0. Diváci: 7745. Střely na branku: 30:28 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

V pořadí již pátý duel obou rivalů sice začali s velkou chutí domácí, ovšem do vedení šli hokejisté s logem tygra na prsou. Benda zachyboval v obranném pásmu, čehož dokázal využít Tomáš Klimenta. Plzeň poté zvýšila svoji aktivitu směřem dopředu, leč radoval se znovu Liberec. Nedvěd nejdříve nařízené trestné střílení neproměnil, ale hbité Nedorostovo obkroužení západočeské klece bylo úspěšné - 0:2. Otřesení domácí však naskočili do prostřední části v opačném světle a prvních deset minut takřka nepustili své protivníky do útočné třetiny. Plzeňský tlak také vygradoval v zasloužené snížení Michala Dvořáka, avšak po uplynutí několika vteřin vsítil severočeské celek z nenápadné akce další branku. Při ponechané výhodě zamířil přesně do horního růžku znovu Klimenta. Tři minuty před koncem druhého dějství ale uspěla znovu Plzeň zásluhou Vampoly, další trefu už domácí přes velký tlak v poslední dvacetiminutovce přidat nedokázali. Tygři tedy mohli zaslouženě slavit vydřené, leč velice důležité vítězství.

Hvězdy zápasu: Klimenta, Pinc, Nedorost

Zápas č. 6 – Severočeši na svém ledě dominovali a postupují do semifinále

Bílí Tygři Liberec vs. HC Plzeň 7:2
Branky a nahrávky:15. Nedvěd (Nedorost, Čakajík), 25. Nedvěd (Nedorost), 34. Klimenta (Nedvěd, Nedorost), 47. Bartovič (Kašpařík, Matějovský), 56. Klimenta (Nedvěd), 57. Nedorost (Čakajík), 59. Podkonický (Čakajík, Pinc) - 14. Vlasák (Bomersback, Kovář), 43. Vampola (Adamský). Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6 Využití: 1:1. Diváci: 7500. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 7:2.

Plzeň pod hrozbou ukončení sezony vlétla do střetu se svým sokem útočně naladěna, Pinc musel odrážet jeden přílétající kotouč za druhým. Hosté také dokázali svůj tlak přetavit v branku, prosadil se Tomáš Vlasák. Liberečtí však zásluhou kanonýra Nedvěda dokázali náskok svých protivníků dorovnat. V pětadvacáté minutě se tentýž hráč prosadil znovu a spolu s úspěšným pokusem Tomáše Klimenty mohla vyprodaná Tipsport arena pomalu pomýšlet na postup - 3:1. Agilní Vampola sice dokázal stáhnout liberecký náskok, ovšem v poslední třetině zápasu, a také celé série, předvedlo severočeské komando gólovou smršť, jež se zastavila až na číslici sedm!

Hvězdy zápasu: Nedvěd, Nedorost, Pinc

Bílí Tygři tedy dokázali jednoho z adeptů na mistrovský titul přehrát již ve čtvrtfinále. Plzeň sice dva úvodní duely před vlastním pubklikem ovládla, ale Liberečtí čtyřmi po sobě jdoucími výhrami rozhodli o svém postupu.

Zajímavosti

- Šest zápasů čtvrtfinálové série navštívilo v obou městěch celkem 45 417 diváků.

- Oba celky vyslaly na soupeřovu bránu v součtu 378 střel.

- Na trestné lavici se vystřídalo v šesti duelech hned 94 hráčů.

- Jaroslav Modrý a Martin Čakajík ještě v loňské sezoně obléklali soupeřův dres, Radek Matějovský dokonce přišel do celku pod Ještědem ještě v průběhu letošního ročníku.