BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - HC PLZEŇ 1929 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 15. Nedvěd (Nedorost, Čakajík), 25. Nedvěd (Nedorost), 34. Klimenta (Nedvěd, Nedorost), 47. Bartovič (Kašpařík, Matějovský), 56. Klimenta (Nedvěd), 57. Nedorost (Čakajík), 59. Podkonický (Čakajík, Pinc) - 14. Vlasák (Bomersback, Jan Kovář), 43. Vampola (Adamský).

Bílí Tygři Liberec:
Pinc - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Rýgl, Derner, Holub - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Kašpařík, Podkonický - Ondřej, Blatný, Matějovský - Špaček, Dušek, Víšek - Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Plzeň 1929: Pöpperle - O'Brien, Modrý, Chvátal, Jiří Hanzlík, Dresler, Malena, od 41. navíc Benda - Adamský, Vampola, I. Padělek - Hvila, Straka, Vlasák - Bomersback, Jan Kovář, Dvořák, od 30. navíc Stránský, od 35. navíc Pitule, Vostřák, Heřman. Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.

Komentář k zápasu

V pořadí již šestý čtvrtfinálový zápas obou výběrů odstartovali aktivněji hostující hokejisté, kteří atakovali liberecké obydlí ze všech stran. Pinc musel nejprve utlumit Hvilův pokus z úhlu a následně si poradil také s odvážným průnikem Petra Vampoly. Plzeň si posléze vynutila také početní převahu, ve které dokázala udeřit. Bomersback napálil kotouč na domácí klec, Pinc jeho ránu vyrazil pouze k volnému Tomáši Vláskovi, jenž přes padajícího brankáře dokázal dostat kotouč za brankovou čáru. Jeho trefu musel ještě potvrdit videorozhodčí - 0:1.

Liberečtí ovšem nesložili zbraně, nahrnuli se před soupeřovu svatyni a rovněž v přesilové hře vyrovnali skóre. Nedorostův pas přetavil v úspěšný zásah Petr Nedvěd, když se trefil mezi betony Pöpperleho - 1:1.

Idiáni však i přes nerozhodný stav nešetřili na ofenzivních výpadech a závěrečné minuty první třetiny přečkali ve vlastním útočném pasmu. Kovář s Padělkem hýřili aktivitou před Pincem, ale větší příležitost si nevytvořili. Do nadějného úniku naopak spěchal Bartovič, avšak k zakončení se nedostal.

Druhé dějství odstartovalo ve velkém tempu, první vzruch na ledové ploše přinesl samostatný únik Vampoly. Plzeňský bojovník si sice Pince elegantně položil na zem, ovšem jeho následné zakončení trestuhodně minulo prázdnou bránu. Severočeši odpověděli dorážkou Víška, ale ten z bezprostřední blízkosti poslal hrací předmět jen do lapačky Pöpperleho.

Další akce tygří smečky už ale měla gólovou příchuť. Nedorost zatáhl puk do útočné třetiny, předložil jej přijíždějícímu Petru Nedvědovi, jehož zakončení do horní poloviny branky poslalo liberecký celek do vedení - 2:1.

Namlsaný Liberec posléze roztočil před hostujícím strážcem svatyně obrovský kolotoč. Do zakončení se tlačil Špaček, Nedvěd a také Matějovský, jenž v obrovské šanci zcela sám v mezikruží bránu vůbec netrefil. Vzápětí se na útočný výlet vydala také Strakova mašina, vážnejší příležitost si ale nevypracovala, a tak udeřil znovu Liberec. Tomáš Klimenta se zcela sám před plzeňským brankovištěm nemýlil - 3:1.

Nadládu svéh soka mohl posléze zmírnit Vlasák, ovšem domácí gólman jeho finální střelu po dravém průniku zastavil, na druhé straně zakončoval nadějné přečíslení svého celku Špaček, leč napálil pouze hruď přesouvajícího se Pöpperleho. Prostřední perioda tedy nabídla parádní hokej z obou stran, vyprodaná Tipsport arena si rozhodně přišla na své.

Třetí třetinu zahájili s velkou chutí hosté, kterým se také po třech odehraných minutách podařilo skórovat. Petr Vampola obkroužil libereckou branku a se štěstím zasunul černou pryž pod přímísťujícím se Pincem za brankovou čáru - 3:2.

Tygři mohli o chvilku později svým protivníkům znovu odskočit na rozdíl dvou branek, ale Bartovičova pumelice z pravé strany trefila břevno. Puk se od brankové konstrukce odrazil do výšin, odkud zapadl za mantinel. Milan Bartovič si ovšem chuť napravil hned z další akce, když se prosmýkl až před Pöpperleho a bekhendovou ranou protlačil kotouč za brankáře - 4:2.

Další změnu stavu mohla přínest dorážka Vlasáka na hranici brankoviště, Pinc se ale dokázal včas přemístit ke své druhé tyčce a puk za pomoci matky štěstěny udržel před svoji klecí. Naopak individuální akce Tomáše Klimenty pět minut před koncem základní hrací doby byla úspěšná - 5:2.

S Indiány to však za dalších devatesát vteřin vypadalo ještě hůř, teč Václava Nedorosta upravila skóre na 6:2. Když poté samostatný únik zakončil Andrej Podkonický, propuklo pod Ještědem modrobílé nadšení - 7:2.

Liberec si kromě vyrovnané první třetiny zbytek zápasu jednoznačně podmanil a míří do semifinále. Pro Plzeň sezona překvapivě končí.