MLÉKÁRNA MILTRA NOVÝ JIČÍN - ATOMERÖMÜ SE PAKS 77:70 (23:24, 43:35, 55:46)

Domácí celek potřeboval vyhrát alespoň o sedm bodů, aby si právě před maďarským sokem zajistil výhodu lepšího skóre ve vzájemných zápasech. Zajímavostí této odvety je skutečnost, že se uhrál téměř totožný výsledek jako v prvním utkání v Maďarsku.

Průběh utkání však nebyl vůbec snadný. Oba celky se tahaly o vedení a často byl k vidění spíše upracovaný basketbal. Oběma celkům se poměrně dařila střelba. Odveta zdárně kopírovala první utkání. V Maďarsku skončila první čtvrtina 24:24, v odvetě 23:24, v poločase pak bylo skóre 43:38, zatímco v Maďarsku téměř totožných 43:35.

Utkání se tak muselo zlomit ve druhém poločase. Do poslední čtvrtiny šli domácí hráčl s náskokem devíti bodů a i když nakonec poslední čtvrtinu prohráli, mohli slavit, neboť "zabili" dvě mouchy jednou ranou. Připsali si potřebné dva body a navíc mají lepší vzájemná utkání s maďarským celkem.

První vzájemné utkání

ATOMERÖMÜ SE PAKS - MLÉKÁRNA MILTRA NOVÝ JIČÍN 77:71 (24:24, 43:38, 57:52)

Nový Jičín podlehl domácímu celku po víceméně vyrovnaném průběhu nakonec o 6 bodů, což při současné situaci (zranění Varnelise, dlouhá pauza Šaroviče aj.) lze považovat za přijatelný výsledek. Jakou bude mít tato prohra hodnotu se může ukázat při závěrečném účtování této pohárové skupiny.

Statistiky:
Střelci: Kiss 12, Horváth 11, Martin 11, English 11, Clark 9, Dill 9, Kovács 6, Körtelyesi 5, Mészáros 3 - Pelikán 19, Pandula 17, Sanders 12, Walker 12, Muirhead 5, Šarovič 4, Šteffel 2
Fauly 16:14, TH 16/7-10/9, trojky 10:6, doskoky 36:39, rozhodčí Forrai, Kiss a Sabáli, 600 diváků.

Poslední zápas v Mattoni NBL

Novojičínští basketbalisté přivítali před televizními kamerami svého semifinálového soupeře z loňského play-ff a nezaváhali. Celkem poklidně si Moravané dokráčeli pro osmibodové vítězství.

MLÉKÁRNA MILTRA NOVÝ JIČÍN - BK DĚČÍN
79:71 (20:20, 19:13, 19:14, 21:24)

Nejvíce bodů: Muirhead 23, Šarovič 21, Pandula 10 - Hatcher 17, Alič 15, Červenka 10. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Holubek. Trestné hody: 26/22 - 13/13. Fauly: 18:25. Trojky: 3:8.