„V případě plynových kotelen, které máme rovněž na Teplicku a Bílinsku, půjde naopak cena za teplo dolů, a to řádově o stovky korun. Nejvyšší snížení bude činit 7%, což pro běžnou domácnost bude znamenat úsporu kolem 1 500 korun za rok,“ říká František Macek, vedoucí útvaru prodeje a marketingu ČEZ Teplárenská, a. s.

Jak dále uvedl, i když ceny za teplo z uhelných elektráren byli nuceni upravit směrem nahoru, stále jsou a dlouhodobě budou ve srovnání s jinými způsoby dodávek tepla ekonomicky výhodné. „V případě měst na Chomutovsku jsou naše ceny dokonce nižší, než je průměr v České republice,“ poznamenal František Macek s tím, že velký důraz je rovněž kladen na ekologický způsob dodávek a celkovou kvalitu služeb odběratelům.

„Naší běžnou praxí se stala osobní jednání se zákazníky, zajímá nás jejich názor a jakoukoliv v praxi realizovatelnou myšlenku, která napomůže ještě více zvýšit kvalitu dodávek a dalších našich služeb, rádi vezmeme za svou. Zajímá nás i to, jak můžeme se zákazníkem spolupracovat a v čem mu můžeme pomoci. Tím samozřejmě dokážeme být společně konkurenceschopní. Tuto novou filozofii spolupráce chceme pochopitelně uplatňovat jak v případě stávajících, tak potenciálních zákazníků“ uzavírá František Macek.

V případě tepla vyráběného prostřednictvím elektráren Prunéřov (Chomutov a Jirkov) Tušimice (Kadaň a Klášterec nad Ohří) vlastní ČEZ Teplárenská pouze primární rozvody. Finální úprava ceny v Chomutově, Jirkově, Kadani a Klášterci nad Ohří je tudíž záležitostí správců sekundárních sítí. Na primáru se přitom zvedla cena o 5,7 procenta.