HCB OKD Karviná - HC Dukla Praha 23:24 (11:11)

Sled branek: 0:1, 5:3, 9:6, 10:10, 13:13, 14:16, 18:17, 20:20,
Diváků: -

HCB OKD Karviná: Mrkva, Lefan - Pavlíček 2, Hanisch, Vančo 2, Sliwka 5/2, Heinz 1, Faith 2, Hanták 6, Kružík, Petrovský 1, Požárek 1, Lyžwa 1/1, Zdráhala 2.

HC Dukla Praha: Petržala, Rangl - Horák, Landa 1, Kern, Weigner, Polášek 7, Mráz, Lepieš, Rams 4/2, Kastner, Škvařil 2, Lehocký 2, Brabec P 8/4.

Komentář k zápasu

Vyrovnané utkání mohli sledovat diváci u obrazek České televize před nedělním obědem. Oba celky se tahaly o vedení. Domácí odskočili výrazněji v průběhu druhé čtvrtiny utkání, kdy se dostali do vedení o tři branky (9:6). Poločas však nakonec skončil zaslouženou remízou 11:11.

Druhý poločas byl rovněž vyrovnaný a žádný z celků se netrhnul k výraznějšímu náskoku. Dominovaly především obrany a dobře chytající gólmani na obou stranách. Hostům se podařilo mírně odskočit v poslední pětiminutovce. Domácí se sice snažili, alespoň o vyrovnání, avšak všechny body nakonec putují z Karviné do Prahy.

Ohlasy trenérů

Martin Kostelník (asistent trenéra HCB): Nezbývá než pogratulovat Dukle k vítězství. Dá se říct, že byla v závěru šťastnějším týmem. Zápasu dominovaly výkony gólmanů na obou stranách, kteří se překonávali v úspěšnosti. Střelci to neměli jednoduché. Na naší straně vyhořeli dva - Petrovský i Zdráhala. Naopak na straně Dukly se dá vyzdvihnout výkon Poláška s Brabcem, kteří dali vlastně dvě třetiny jejich branek.

Pavel Pauza (Dukla Praha): Jsme rádi, že se nám podařilo vrátit domácím porážku doma, kde jsme ostudně prohráli o devět branek. Dnes jsme dokázali, že se nám v této sezoně daří a ten výpadek doma s Karvinou byl ojedinělý. Takže k zápasu samotnému - byl velmi vyrovnaný a vyhrát mohly oba týmy. Nám se podařilo za stavu 21:20 pro domácí šňůrou tří branek zápas zvrátit a protože už bylo málo času do konce, domácí už nestačili kontrovat. Nám se podařilo stav udržet zejména výbornou obranou a vynikajícím výkonem Dana Rangla v brance.