AC Sparta Praha - Torpedo Havířov 8:3 (2:2, 4:1, 2:0)

Branky (asistence):
Sparta: 05:42 Ondřej Kowal (vlastní branka), 14:22 Tomáš Furch, 21:42 Michal Vrtiška (Václav Culka), 22:21 Ondřej Kašpárek (Jaroslav Berka), 33:45 Petr Duchek (David Bouša), 36:47 Václav Culka (David Bouša), 56:31 Václav Culka (Dan Moravec), 59:09 David Bouša (Jaroslav Berka)
Havířov: 03:20 Michal Smetana (Miroslav Kožušník), 15:15 Tomáš Bajgar (Michal Šmída), 28:27 Pavel Bezděčík (Martin Varta)

Rozhodčí: Martin Sýkora a Ondřej Sýkora,  hala: SH Sparta Podvinný Mlýn, počet diváků: 104, střely: 33:34

První se však prosadili hosté, to když za Mückova záda propadla střela Smetany. Vyrovnání přinesl o chvíli později Kowal, který si srazil přihrávku Moravce do vlastní branky. Ale ani sparťanské vedení, které v patnácté minutě zařídil Tomáš Furch, nevydrželo dlouho. Havířovský talent Tomáš Bajgar prostřelil podruhé Mücka a stanovil skóre první třetiny 2:2.

Po přestávce se domácím dařilo lépe pokrývat útoky Torpeda, které pouze nahazovalo dlouhé balony. Také brankáři Mückovi se začalo dařit lépe a předvedl několik dobrých zákroků, což spolu s brankami Vrtišky, Kašpárka, Duchka a Culky znamenalo rozhodující náskok pro domácí tým, který pouze korigoval hostující kapitán Bezděčík.

"První třetinu odehrál Havířov z jejich hlediska výborně, kdy hráli jednoduchou rozehrávku a to nám dělalo velké problémy. Poté jsme už hráli většinou my," řekl po utkání sparťanský obránce Jaroslav Berka, pro kterého to bylo obzvlášť peprné utkání - pochází právě z Havířova.

Třetí třetina se nesla v duchu neproměňování šancí. Do zápasu se tak rozhodli důkladně zapojit rozhodčí Sýkorové, kteří svými nesmyslnými výroky pokazili koncovku jinak pěkného utkání. Zejména příčina trestu pro Berku zůstala skryta asi všem v hale. Nicméně sparťanská dvacítka na hřiště vběhla ve správný okamžik, aby byl u přečíslení 3 na 1, Moravec si ale pro přihrávku zvolil Culku. Konečné skóre uzavřel 51 sekund před závěrečnou sirénou David Bouša.

"Florbal se hraje na branky, soupeř jich dokázal dát víc, přestože jsme měli šancí minimálně na to, abysme dali 10, 12 branek, ale bohužel jsme je nedali a to rozhodlo zápas," řekl k utkání trenér hostů Ivoš Jochman.

Sparta se tak po vítězství 8:3 posunula na devátou příčku právě před Havířov. Paradoxem je, že čím lépe sparťané hrají, tím méně na jejich zápasy chodí diváků. Příští utkání ve vysočanské hale se hraje již tuto středu 25. 11. od 18:00 - AC Sparta Praha - Bulldogs Brno.