„První utkání v Karviné se nám nepovedlo, musíme to v domácím prostředí napravit a postoupit, více k tomu nemá smysl ani říkat,“ uvedl před zápasem kapitán Stanislav Vlček.

„Z utkání v Jablonci si přivezl zranění Petr Trapp, ostatní by měli být k dispozici, trénují s námi také čtyři fotbalisté z rezervy. Je jasné, že naší povinností je smazat náskok soupeře a postoupit,“ uvedl trenér Karel Jarolím.

Nastoupit už mohou reprezentanti, kteří v prvním zápase chyběli – Marek Suchý, Ondřej Čelůstka, Adam Hloušek a Hocine Ragued.

Karvinský brankář Tomáš Kučera vidí šance obou týmů jako vyrovnané. „Jedeme si do Prahy zahrát dobrý fotbal na pěkném stadionu s kvalitním mužstvem. Cesta k úspěchu vede přes kvalitní defenzivu, soustředěný výkon a využití brejkových situací, které se v tomto zápase naskytnou. Šance jsou padesát na padesát,“ řekl karvinskému webu.

Majitelé permanentek na sezonu 2009/2010 mají vstup zdarma, na utkání s Karvinou platí permanentky na Gambrinus ligu. Společnost Nopanera připravila pro fanoušky speciální akci. Dvě piva si mohou koupit za 50 korun.

Cesta Slavie v Ondrášovka Cupu:

3. září 2009, 2. kolo

Arsenal Česká Lípa – SK Slavia Praha 2:4 (1:1)

Branky: 16. Procházka, 56. Šafář – 39. a 60. Vasiljevič, 66. Volešák, 69. Belaid (pen.)

Slavia: Vaniak - Krajčík, Vomáčka, Starý, Trubila - Vasiljevič, Belaid, Volešák, Koreš – Vlček (79. Šenkeřík), Naumov (84. Tafat)

8. října 2009, 3. kolo

1. FC Karlovy Vary – SK Slavia Praha 1:1 (1:0), 4:5 pen.

Branky: 41. Geňo – 61. Vondráček (vlastní), penalty: Tichota, Oslovič, Kubice, Psohlavec – Šmicer, Grajciar, Vlček, Toleski, Vasiljevič

Slavia: Hanuš - Krajčík, Vomáčka, Suchý, Trubila – Janda (70. Vasiljevič), Trapp, Volešák (46. Grajciar), Šmicer - Vlček, Naumov (46. Toleski)

14. listopadu, 4. kolo (1. zápas)

MFK OKD Karviná – SK Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branky: 11. Pavlík

Karviná: Kučera - Jursa, Suchý, Hoffmann, Staš (38. Novák) – Ciku, Ficek (82. Pontus), Pavlík, Milosavljev (76. Tchami) - Opic, Mišinský

Slavia: Vaniak - Krajčík, Vomáčka, Hubáček, Skácel – Janda (20. Grajciar), Trapp, Belaid (65. Trubila), Vasiljevič- Vlček, Šenkeřík (60. Naumov)

ŽK: Pavlík, Kučera – Vomáčka, Naumov, Diváci: 4517